مکرون پشت نتانیاهو را خالی کرد

رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پاریس با حمله برنامه‌ریزی‌شده اسرائیل به رفح که بیش از نیمی از جمعیت غزه در آن محاصره شده‌اند و جایی برای فرار ندارند، مخالف است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در بیانیه دفتر امانوئل مکرون آمده است: «این تنها می‌تواند منجر به یک فاجعه انسانی با ابعاد جدید و جابه‌جایی اجباری مردم شود که نقض حقوق بشر بین‌المللی است و خطر بیشتری برای تشدید تنش منطقه‌ای ایجاد می کند.»

خبر مرتبط
خط و نشان حزب‌الله لبنان برای اسرائیل / حمله امروزتان بدون پاسخ نخواهد ماند

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: امکان ندارد تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان بدون پاسخ بماند.

به گزارش ایرنا, بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های خود خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.