خبر خوش برای جانبازان/ خرید حواله خودروی جانبازان توسط سایپا

در ارائه گزارش محمدعلی تیموری (مدیرعامل سایپا) به منوچهر منطقی (معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت) از جلسات این شرکت خودروسازی با جانبازان مشمول طرح خرید و واردات خودروها، آمده است: 

خبر مرتبط
اصلاح آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان

رئیس بنیاد شهید از مجوز واردات خودروهای وارداتی تا ۳۵هزار یورو توسط جانبازان خبر داد. سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: جانبازان دارای بیش از ۵۰درصد جانبازی طبق قانون بودجه می‌توانند مشمول واردات خودرو شوند. وی ادامه داد: دو سه ممنوعیت وجود داشت که ممنوعیت پنج‌ساله فروش خودروی وارداتی یکی از آنها بود. مساله بعدی که با حمایت وزیر صمت در هیات دولت تعیین تکلیف شد مجوز خودروی وارداتی تا رنج قیمت ۳۵هزار یورویی بود. با این مصوبه جانبازان می‌توانند یا خود اقدام به واردات کنند یا از طریق شرکت‌های معرفی‌شده از سوی وزارت صمت. به گفته رئیس بنیاد شهید، این مجوز در آیین‌نامه قبلی محدود به شرکت‌های معرفی‌شده توسط وزارت صمت بود.

''احتراماً پیرو دو جلسه اخیر برگزار شده با جانبازان معزز در گروه سایپا، پس از مذاکرات صورت گرفته و دریافت پیشنهادات این عزیزان و امکان‌سنجی انجام شده این شرکت جهت کمک به تحقق این امر خداپسندانه، امکان همکاری گروه سایپا طی دو مدل پیشنهاد شده جهت استحضار می‌رسد: 

١- انجام فرآیند خرید و واردات خودرو برای جانبازان محترم، بدین صورتکه ۵۰ درصد هزینه‌های مربوط به خرید حمل و ترخیص خودرو در ابتدا توسط آنان پرداخت و الباقی پس از ترخیص خودرو با احتساب هزینه‌های کارگزاری انجام شده به این شرکت پرداخت شود.

خبر مرتبط
دلالان برای خودروهای جانبازان دندان تیز کردند +سند

سختی‌های زندگی جانبازان مشمول دریافت خودروی وارداتی موجب شده است بعضاً تصمیم بگیرند امتیاز خود را بفروشند تا با پول آن بتوانند چاله‌های زندگی را پر کنند، اینجاست که سر و کله دلال‌ها پیدا می‌شود.

۲- خرید حواله خودروی جانبازان معزز، بدین نحو که پس از کشف و توافق قیمت حواله، مجوز پیش‌فروش این خودروها توسط آن معاونت صادر و پس از اخذ مبلغ پیش پرداخت از خریداران نهایی، ۵۰ درصد قیمت حواله به جانبازان گرانقدر پرداخت و مابقی نیز پس از واردات خودرو و تکمیل وجه مشتریان به این عزیزان پرداخت شود.

با عنایت به توضیحات مذکور خواهشمند است در خصوص نحوه همکاری این شرکت ارائه طریق فرمایید&#۳۹;&#۳۹;.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.