واکنش تند قطر به اظهارات عجیب نتانیاهو

ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت که اظهارات منتسب به بنیامین نتانیاهو در مورد میانجیگری قطر را شدیدا محکوم می‌کنیم.

الجزیره گزارش داد پیش‌تر رسانه‌ها فایل صوتی از نتانیاهو در دیدار با خانواده‌های اسرای صهیونیستی منتشر کردند که مدعی شده بود نقش میانجیگری قطر در مبادله اسرا با حماس مشکل‌ساز است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که قطر از سازمان ملل و صلیب سرخ هم مشکل‌سازتر است و فشاری بر حماس برای آزادی اسرا وارد نمی‌کند.

خبر مرتبط
نتانیاهو خشم قطر را برانگیخت

قطری‌ها تاکید کردند که نتانیاهو به جای اولویت دادن به نجات جان اسرای اسرائیلی، برخی مسائل سیاسی کم‌اهمیت را اولویت قرار داده است.

سخنگوی وزارت خارجه قطر، گفت: اظهارات نتانیاهو درباره میانجیگری قطر اگر صحت داشته باشد، تنها منجر به مانع‌تراشی در مسیر میانجیگری این کشور و تضعیف آن خواهد شد و به نظر می‌رسد او آینده سیاسی خود را نسبت به نجات جان افراد بی‌گناه از جمله اسرای اسرائیلی در اولویت قرار داده است.

وی افزود: امیدواریم نتانیاهو به جای مشغول شدن به روابط راهبردی ما با واشنگتن، برای برداشتن موانع موجود بر سر راه توافق مبادله اسرا تلاش کند.

این در حالی است که سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی پیش‌تر اعلام کرده بود که قطر به رژیم صهیونیستی ابلاغ کرده حماس مذاکرات در رابطه با توافق مبادله اسرا را تعلیق خواهد کرد.

خبر مرتبط
رئیس جمهور مصر، نتانیاهو را سنگ روی یخ کرد

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، چهارشنبه شب گزارش داد که عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر تماس تلفنی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را رد کرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.