جزییات جدید از تصادف زنجیره ای آزادراه رنجان - قزوین

سرهنگ فرهاد ذاکری منش، رییس پلیس راه قزوین شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا قزوین درحالی شمار مجروحان و تلفات این حادثه را یک کشته و ۶ مجروح اعلام کرد که مسئولان زنجان تعداد مصدومان را ۱۵ نفر اعلام کرده اند.

وی بیان کرد: ساعاتی پیش و به دنبال اعلام مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف زنجیره ای در آزادراه قزوین - زنجان در محدوده ضیاءآباد، بلافاصله عوامل پلیس راه و نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه تریلی و ۱۴ خودرو سواری در این حادثه به علت لغزندگی جاده با یکدیگر برخورد کرده اند که حادثه دیدگان بلافاصله توسط نیروهای امدادی حاضر در محل به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ ذاکری منش خاطرنشان کرد: اینک مسیر سانحه رانندگی بازگشایی شده و تردد خودروها در آن جریان دارد.

رییس پلیس راه استان قزوین با اشاره به لغزندگی سطح جاده ها به علت بارش های ۲ روز اخیر در سطح منطقه، از رانندگان خواست تا ضمن رعایت فاصله طولی و توجه به جلو، از صحبت کردن با سرنشینان خودرو خودداری و با سرعت مطمئن حرکت کنند.

این مسوول انتظامی با اشاره به اینکه هم اکنون در گردنه کوهین کولاک شدید و بارش برف جریان دارد، تصریح کرد: کاهش دید در این مسیر امکان تردد برای وسایل نقلیه را سخت کرده و به همین علت از رانندگان درخواست می شود تا اطلاع ثانوی به سمت این گردنه حرکت نکنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس با کمک دستگاه های امدادی و راهداری در حال بازگشایی مسیر و کمک به رانندگان برای عبور خودروها هستند اما به دلیل کولاک زیاد، تردد حتی با زنجیر چرخ نیز به سختی و کندی انجام می شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.