توصیه رئیس ناتو به اعضا: به تحول جنگی ناتو نیاز داریم

«راب بائر» طی نشست روسای نظامی در بروکسل گفت: برای اینکه در آینده کاملا موثر عمل کنیم، به تحول جنگی ناتو نیاز داریم.

خبر مرتبط
ادعای نشریه آلمانی درباره یک سند محرمانه/ روسیه به ناتو حمله می کند؟

روزنامه آلمانی «بیلد» مدعی شد که به یک «سند محرمانه» نیروهای مسلح آلمان دست یافته که نشان می‌دهد روسیه پس از دفع ضد حمله اوکراین و عقب راندن ارتش اوکراین تا ژوئن، برنامه‌ای برای حمله به جناح شرقی ناتو دارد.

نشریه پالتیکو به نقل از رئیس کمیته نظامی ناتو نوشت: متحدان باید بر تاثیرگذاری متمرکز شوند و آمادگی دفاعی خود را با رزمایش‌ها و شراکت در صنعت افزایش دهند. ما از بازیگران عمومی و خصوصی می‌خواهیم تا طرز فکر خود را از دورانی که در آن همه چیز قابل برنامه‌ریزی، قابل پیش‌بینی و کنترل بود به دورانی که در آن هر چیزی ممکن است در هر زمان رخ دهد، تغییر دهند.

در حالی که کشورهای عضو ناتو پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، هزینه‌های دفاعی خود را به شدت افزایش داده‌اند و قراردادهای جدید بزرگی را با سازندگان تسلیحات منعقد کرده‌اند، اما افزایش تولیدات و خروجی مدتی طول می‌کشد.

خبر مرتبط
وعده مهم ناتو به اعضای اروپایی خود

پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ا طی بیانیه‌ای حمایت خود را از راهبرد تقویت سیستم دفاع هوایی کشورهای عضو این سازمان اعلام کرد.

راب بائر با اشاره به جنگ اوکراین گفت: گام‌های زیادی برای برداشتن وجود دارد و جنگ اوکراین درگیری مهم و حیاتی است که سرنوشت جهان را مشخص می‌کند.

وی در پایان تاکید کرد: قدرت گسل‌های زیرزمینی در حال تغییر است و درنتیجه ما در چند دهه اخیر با خطرناک‌ترین جهان مواجه هستیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.