همدردی پاکستان با مردم غزه/ جشن‌ سال نوی میلادی ممنوع شد

 «انور الحق کاکار» نخست‌وزیر موقت پاکستان شب گذشته (پنج‌شنبه) در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد که امسال به خاطر مردم غزه، جشن‌های سال نوی میلادی و هرگونه مظاهر شادی ممنوع است.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، او با درخواست از مردم پاکستان برای التزام کامل به این دستورالعمل، گفت: «تمامی مردم پاکستان و امت اسلام به دلیل نسل‌کشی که در غزه رخ می‌دهد و ظلمی که به فلسطینی‌ها می‌شود، به خصوص کشتار کودکان بیگناه در غزه و کرانه باختری، در حزن و اندوه به سر می‌برند».

نخست‌وزیر پاکستان همچنان گفت که کشورش برای جلوگیری از خونریزی در غزه و دفاع از فلسطینی‌ها، صدای خود را در نشست‌های بین‌المللی بلند کرده است. به گفته وی، اسلام‌آباد برای کمک‌رسانی به فلسطینی‌ها، تخلیه زخمی‌های غزه و مداوای آنان با مصر و اردن در تماس است.

خبر مرتبط
حماس از هدایتگر جنگ غزه پرده برداشت

عضو ارشد جنبش حماس گفت که دولت بایدن جنگ غزه را مدیریت می‌کند و بنابراین مسئول خون‌هایی است در غزه که ریخته می شود.

در این راستا پلیس امیرنشین شارجه در امارات متحده عربی نیز روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که انجام هرگونه آتش‌بازی و مظاهر شادمانی در شب سال نوی میلادی در همبستگی با مردم غزه ممنوع است.

در بیانیه پلیس شارجه آمده است: «همه مؤسسات و اشحاص باید با این اطلاعیه همکاری کرده و به آن ملزم باشند». پلیس شارجه تأکید کرد که علیه هر فردی که خلاف این دستور عمل کند، اقدام قانونی خواهد کرد.

همچنین امسال برخی خواننده‌ها و جمعیت‌ها در کشورهای عربی نیز اقدام به لغو برنامه‌های پایان سال میلادی کرده‌اند. در اردن اتحادیه هنرمندان اعلام کرد که جشن‌های سال نوی میلادی در شرایطی که مردم غزه زیر بمباران هستند، موضوعیت ندارد.

خبر مرتبط
اسرائیل از ادامه جنگ در غزه خبر داد/ تل‌آویو لبنان را تهدید کرد!

بنی گانتز، یکی از اعضای برجسته کابینه اسرائیل از ادامه جنگ غزه و گسترش آن خبر داد.

«محمد یوسف العبادی» رئیس اتحادیه هنرمندان اردنی نیز گفته است که امسال هیچ مجوزی برای برپایی کنسرت‌ها و جشن‌‌ها داده نخواهد شد.

برخی از کلیساهای عراق نیز از لغو جشن‌های پایان سال نوی میلادی خبر داده‌اند. «راغب علامه» خواننده لبنانی نیز گفته است که کنسرت‌های خود در کانادا را لغو و به زمان دیگری موکول می‌کند.

برنامه‌های «شیرین عبدالوهاب» خواننده معروف مصری در لبنان نیز لغو شده است. «محمد منیر» دیگر خواننده مصری نیز به همراه چند گروه دیگر گفته‌اند که به جای لغو کنسرت‌ها، تمامی عواید مالی آن را برای مردم غزه در نظر خواهند گرفت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.