کمک فناوری هسته ای در درمان بیماری/افتتاح اولین کلینیک درمان زخم در کشور

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، امروز دوشنبه ۲۷ آذرماه، در حاشیه آیین افتتاح اولین کلینیک زخم کشور در بیمارستان شهیدمفتح ورامین راه‌اندازی این گونه مراکز و به کارگیری فناوری پلاسما در راستای کاهش درد و رنج مردم را اقدامی ستودنی خواند و گفت: وعده مقام معظم رهبری به کارگیری فناوری هسته‌ای در زندگی مردم بود و مطالعات نتیجه‌گرا در سازمان انرژی اتمی، منجر به افتتاح این قبیل مراکز شده است.

وی با بیان اینکه فناوری پلاسمای سرد دریای بی‌کران تاثیر در بهبود زندگی مردم است، ادامه داد: حوزه درمان یکی از حوزه‌های کاربرد این علم است و نقش آن در صنعت و محیط زیست نیز بی بدیل خواهد بود.

وی عنوان کرد: پلاسمای سرد تاکنون در پنج محور به توسعه فناوری کمک کرده که یکی از آن‌ها در حوزه درمانی ‌و بهبود زخم است.

 اسلامی تصریح کرد: امروز اولین مرکز درمان زخم به کمک فناوری پلاسما در بیمارستان شهید مفتح ورامین افتتاح شد و این آمادگی وجود دارد تا این فناوری را در سایر مراکز درمانی سراسر کشور راه‌اندازی کنیم. البته این طرح در استان قم و البرز نیز در حال اجرا است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نکته مهم برای ما این است که مردم بدانند فناوری هسته‌ای شکافنده الگوی فناوری است، اما دنیای پیشرفته سال‌ها دشمنی و مزاحمت ایجاد کرده تا ما بدین فناوری دست پیدا نکنیم. با تلاش همکارانمان به صورت گسترده به این علم دسترسی پیدا کرده‌ایم و گزارش آن را به مردم خواهیم داد.

 اسلامی اظهار کرد: با اتفاقات فلسطین و غزه ماهیت دشمنان آشکار شد و مشخص شد که جرم و جنایت برای آن‌ها حد و مرزی ندارد و هیچ توجهی به انسانیت و حقوق بشر ندارند. تصور آن‌ها از جلوگیری گسترش علم و فناوری و به اقتدار رسیدن کشوری مثل ایران تصوری شکست خورده و باطل است، زیرا که مردم حقیقت را می‌دانند.

 این کلینیک شامل اتاق پانسمان، اتاق پلاسما تراپی و اتاق پزشک متخصص بیماری‌های عفونی است و در راستای درمان زخم‌های دیابتی، فشاری و زخم بستر با استفاده از فناوری پلاسمای سرد فعالیت می‌کند.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.