رایزنی پوتین و بن‌سلمان درباره وضعیت منطقه غرب آسیا

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین بامداد پنجشنبه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی درباره وضعیت منطقه غرب آسیا گفتگو کردند.

پسکوف طی بیانیه‌ای توضیح داد: «پوتین و ولیعهد سعودی درمورد همکاری در چارچوب اوپک پلاس رایزنی داشته و بر اهمیت ثبات بازار انرژی تاکید کردند».

ذره‌بین مسکو بر روی اجلاس برخط گروه-۷ / یک پیام مهم به کی‌یف

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی همچنین افزود: «در حال حاضر هیچ بحثی در مورد طرح‌های صلح مشترک بین روسیه و عربستان سعودی وجود ندارد».

سخنگوی کرملین درباره رایزنی‌های دو طرف اظهار داشت: «همکاری سرمایه گذاری روسیه با کشورهای خاورمیانه با در نظر گرفتن تعداد دشمنان [مسکو] ادامه خواهد یافت».

طبق این گزارش،‌ پسکوف ادامه داد: «غرب می‌گوید که می‌خواهد جنگ [اوکراین] را در اسرع وقت پایان دهد، اما ارائه پول و حمایت نظامی به کی‌یف باعث طولانی شدن آن می‌شود».

به نوشته اسپوتنیک، وی همچنین افزود که سفر ولی‌عهد سعودی به روسیه از طریق مجاری دیپلماتیک مطرح می‌شود و هنوز جزئیاتی در این باره وجود ندارد.

رئیس جمهور روسیه پیش از این نیز گفته بود که مناقشه طولانی‌مدت در فلسطین اشغالی، شرایط یک فاجعه انسانی واقعی را پیدا کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.