جنگ غزه جیب سربازان اسرائیلی را خالی کرد

 رسانه های اسرائیل اعام کردند که شماری از افسران و نیروهای ذخیره ارتش این رژیم به دلیل مشکلات مالی خود در نتیجه جنگ غزه شاکی هستند و می‌گویند بدون کمک و حمایت رها شده‌اند و مقامات رژیم اشغالگر توجهی به این اوضاع ندارند.

در همین راستا، «یهوسی یهوشع» تحلیلگر امور نظامی در روزنامه «یدیعوت آحارنوت» تاکید کرد که تعدادی از سربازان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ علیه غزه با اوضاع نامساعد مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

سفر قریب الوقوع هیات آمریکایی به اسرائیل / ماجراچیست ؟

وی افزود، این سربازان به دلیل جنگ علیه غزه با بحران مالی مواجه شده‌اند و این درحالی است که ارتش رژیم صهیونیستی به اندازه کافی برای کمک به آنها اقدامی اتخاذ نمی‌کند. این نیروها همچنین از اینکه بانک‌ها نیز به آنها کمکی نمی‌کنند، گله دارند.

این روزنامه‌نگار اسرائیلی از هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش و یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم ان، خواست تا در صورتی که «بخواهند سربازان بدون تردید به نبردهای بعدی ملحق شوند، با وزارت دارایی و بانک‌ها همکاری کنند. وی خطاب به آن دو افزود: «نگویید از این موضوع خبر نداشتید.»

ایران، اسرائیل را تهدید کرد/ شهادت ۲ پاسدار در سوریه بی پاسخ نخواهد بود

روزنامه یدیعوت آحارنوت در ماه نوامبر نوشته بود که ارتش رژیم اشغالگر سربازان ذخیره زیادی را بدون هیچ‌گونه اعلام رسمی به خدمت گرفته‌است.

این روزنامه عبری زبان همچنین فاش کرده بود، این تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی، پس از بررسی امکان کاهش تعداد سربازان ذخیره توسط نهادهای امنیتی این رژیم اشغالگر گرفته شد.

رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که این مساله پس از ضرری که سربازان ذخیره در نتیجه رها کردن منازل و مشاغل خود متحمل آن شدند، رخ داده‌است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نیز در ماه اکتبر گذشته نوشته بود که احتمال وقوع یک جنگ طولانی‌مدت ممکن است علاوه بر تلفات جانی منجر به یک بحران اقتصادی فراگیر برای رژیم صهیونیستی هم شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.