اظهارات خزعلی درباره آمار ازدواج قبل از سن بلوغ دختران

انسیه خزعلی در پنجمین دوره مجمع عالی بسیج دانش آموزی با اشاره به بحث ازدواج دختران در سنین کم اظهار کرد: بلوغ در دختران از نظر قانونی حتما باید توسط دادگاه احراز شود این در حالیست که از مواردی که وجود داشته، پیشگیری شده است.

 وی بخش عمده ازدواج‌های زیر سن قانونی دختران را مربوط به مباحث فرهنگی دانست و عنوان کرد: باید در خصوص فرهنگ‌سازی خانواده‌ها به صورت ویژه برخی قومیتها که ممکن است این فرهنگ را داشته باشند، اقدامات و کار ویژه و لازم صورت گیرد.

خزعلی در ادامه تاکید کرد: اما در دوره ما یعنی در سال ۱۴۰۱ ازدواج قبل از سن بلوغ دختران کاهش یافته است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در ادامه مشکل کنونی جامعه را بالا رفتن سن ازدواج دختران و حتی دختران روستایی خواند و گفت: بدلیل مهاجرت پسران از روستا به شهرها، این مشکل ایجاد و در نتیجه سن ازدواج دختران در برخی روستاها بالا رفته است.

توضیح خزعلی درباره اظهاراتش درمورد بازیگر شدن زنان طلبه

وی در ادامه یکی از دغدغه‌های موجود را وجود مدارس مختلط دانست و در اینباره گفت: یکی از دغدغه‌های ما این است که مدارس مختلط نداشته باشیم اما بدلیل کمبود امکانات متاسفانه در برخی روستاها مدارس مختلط داریم. 

خزعلی همچنین از صورت گرفتن برنامه‌هایی برای پشتیبانی از لباس‌های دارای استاندارد حجاب و کاهش قیمت چادر خبر داد اما آنها را کافی ندانست و گفت: این اقدامات صورت گرفته اما کم است و هنوز نمود ندارد و اثرش در جامعه دیده نمی‌شود لذا هنوز کار بسیار دارد که باید انجام شود.

وی افزود: اخیرا سفری به شهرکرد داشتیم و از کارخانه تولید چادر بازدید کردیم؛ آنها منتظر تسهیلاتی بودند که ظرفیت تولید چادر را تا سه برابر افزایش دهند که این را درخواست کردیم و امیدواریم پشتیبانی و عملیاتی شود. برخی مسائلی که مطرح می‌شوند به حق بوده و دغدغه رئیس جمهور نیز هست و به صورت جدی پیگیری می‌کنند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: قرار است بازارچه‌هایی در هر استان برای فروش لباس‌های دارای استاندار حجاب دایر شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.