آمریکا ایرا را تهدید کرد/ناوگروه آیزنهاور در آب‌های خلیج فارس در حال حرکت است!

فرمانده ناوگان پنجم آمریکا اعلام کرد که ناوگروه ضربتی آیزنهاور در آب‌های بین المللی خلیج فارس در حال حرکت است.

وی با ادعای اینکه رفتار ایران در منطقه «بی‌ثبات‌کننده، غیرحرفه‌ای و غیرمسئولانه» است، تأکید کرد که این رفتارها جان آمریکایی‌ها را تهدید می‌کند و باید متوقف شود.

فرمانده ناوگان پنجم آمریکا ادعا کرد که دیروز یک پهپاد ایرانی به صورت «غیرحرفه ای و غیرایمن» در نزدیکی ناو هواپیمابر آیزنهاور پرواز کرد.

وی مدعی شد که این پهپاد ایرانی باوجود هشدارها تا ۱۵۰۰ متری ناو هواپیمابر آیزنهاور نزدیک شد.

ادعای گستاخانه انگلیس علیه ایران

روز دوشنبه هم فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) از عبور ناوگروه ضربتی آیزنهاور از تنگه هرمز و ورود به آب‌های خلیج فارس برای «حمایت از الزامات سنتکام در سراسر منطقه و تضمین آزادی ناوبری در آب‌راه‌های بین‌المللی» خبر داد.

سنتکام در صفحه فارسی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: «ناو هواپیمابر آیزنهاور توسط رزمناو دریای فیلیپین با موشک‌های هدایت‌شونده، ناوشکن گراولی با موشکهای هدایت‌شونده (DDG ۱۰۷) و ناوشکن یواس‌اس استتم (DDG ۶۳) و کشتی جنگی فریگا لانگدوک (D ۶۵۳) فرانسوی همراهی می‌شود».

سردار تنگسیری اظهار کرد که نیروی دریایی ایران هنگام رویارویی رزم‌ناو آمریکایی با قایق‌های نظامی سپاه پاسداران، چند پهپاد را به سمت آن فرستاد که باعث شد ناو آمریکایی مجبور به حرکت به سمت جنوب خلیج فارس و فرود آوردن هلی‌کوپترهایش شود.

وی تاکید کرد که آمریکا به خوبی می‌داند نیروهای ایران به دقت تحرک نیروهای آن را در خلیج فارس رصد می‌کنند، منطقه را تحت کنترل دارند و نیروی دریایی سپاه پاسداران به راحتی می‌تواند این ناو هواپیمابر آمریکا را با موشک‌ها و پهپادها هدف قرار دهد.

ارتش ایران نیز روز سه‌شنبه تصویری از نظارت بر ناو هواپیمابر آمریکایی «USS Dwight D. Eisenhower» و کشتی‌های همراه آن هنگام عبور از تنگه هرمز منتشر کرد که توسط پهپادها ضبط شده بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.