این مدل جوش یعنی بیماری خطرناکی دارید

جوش صورت همیشه نشان از بلوغ و یا خوردن غذاهای چرب نیست گاهی همین دانه های قرمز رنگ هشداری جدی و نشانه ای از بیماری خطرناک است. آکنه ولگاریس نوعی جدی از آکنه می باشد که التهاب شدید نمونه ای از آن محسوب می شود و بعضی اوقات به نام های آکنه کیستیک ، آکنه ندولر یا ندولستیک نامیده می شود . این نوع آکنه را باید جدی گرفت و خبر خوش آن است که درمان نیز دارد.آنچه که آکنه شدید را با اشکال خفیف تر آن متفاوت می سازد میزان التهاب است ، در آکنه شدید تعداد زیادی جوش های کورکی ، جوش چرکی و جوش سرسیاه وجود دارد همچنین ممکن است لکه هایی نیز در پوست بوجود آید . لکه های پوستی غالبا در لایه های عمیق تر پوست احساس شده و می تواند دردناک نیز باشند.

آکنه شدید می تواند در هر سن و جنسیتی اعم از زن و مرد رخ دهد و علاوه برصورت ، در پشت ، گردن ،قفسه سینه و شانه نیز ظاهر خواهند شد.

از دیگر علائم اکنه شدید می توان به تب نیز اشاره کرد که می تواند علامتی از عفونت و یا حساسیت باشد . در صورت گسترده شدن و کبود شدن جای جوش می بایست به التهاب رگ ها نیز شک کرد زیرا ممکن است که عملکرد های پلاکت های خون دچار اختلال شده باشند.

علائم عفونت شامل داغ شدن بدن ، درد و ترشح بدبو زرد و یا سبز رنگ است اما اگر علت ، حساسیت باشد معمولا طی دو هفته پس از شروع داروی جدید رخ می دهد.

چگونه می توان گفت آکنه شدید شده است ؟

در صورت وجود نشانه های زیر باید گفت که آکنه شدید است :

وجود لکه های گسترده ای که بخش قابل توجهی از صورت و بدن را پوشانده اند.

پوست ملتهب و قرمز شده است.

لکه های پوستی عمیق ، دردناک و ملتهب شده اند.

جای جوش ( اسکار ) ماندگار شده است.

درمان های بدون نسخه تاثیری در درمان پوست نداشته اند.

لازم است اگر به مدت 12 هفته از داروهای بدون نسخه برای درمان استفاده کرده اید و نتیجه گرفته اید ،این بار بدون در نظر گرفتن شدت آکنه به متخصص پوست مراجعه کنید.

درمان آکنه های شدید:

آکنه های شدید به راحتی باعث ماندگاری جای خود می شوند ، بنابراین مهم است که درمان آن ها سریعا آغاز شود . آکنه های شدید ابتدا باید بطور تهاجمی و با داروهای متعددی کنترل و سپس درمان شوند.

گزینه های درمانی زیادی وجود دارد که می توانید توسط آنها ، آکنه ها را تا حدی درمان کنید اما لازم است برای پیشگیری از تشدید آن ها دستورالعمل هایی که برای تغذیه و رژیم خود دارید را به دقت دنبال نمایید.

آکنه های شدید می توانند علاوه بر پوست ، به روان نیز آسیب برسانند . این نوع آکنه ها باعث می شود تا در جمع منزوی شوید زیرا قطعا اعتماد به نفس را ازبین خواهد برد.

درمان آکنه می تواند تا حدی به بهبود این مشکلات نیز کمک کند اما در صورتی که احساس می کنید آکنه ها زندگی شما را تحت الشعاع قرار داده اند از یک پزشک عمومی نیز کمک بگیرید.

آکنه شدید واقعا مشکلی بزرگ می باشد اما می توان توسط یک متخصص پوست آن را مدیریت و درمان کرد ، پس ناامید نباشید!

سایر نکات:

اگر آکنه ها به تاول تبدیل شده اند پس ممکن است پوست شما با یک گیاه سمی و یا ماده ای آلوده تماس داشته است ، در این شرایط باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر لکه های پوستی بنفش رنگ شده اند ممکن است از علائم عفونت بوده و باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر بصورت خودسرانه برای درمان از پماد هایی استفاده کرد اید اما باعث شده اند محل آکنه شدید تر شود ابتدا پماد را کنار گذاشته و سپس به پزشک مراجعه داشته باشید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.