احضار دیپلمات‌های آمریکایی از سوی مسکو

وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که دیپلمات‌های ارشد آمریکایی را احضار کرده و اعتراض شدید خود را در رابطه با سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره حملات به خاک روسیه ابراز کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ۲۱ مه گفته بود، واشنگتن به کی‌یف اجازه استفاده از تسلیحات غربی برای حمله به خاک روسیه را نمی‌دهد و خاطرنشان کرد که کریمه را بخشی از روسیه نمی‌داند.

بازگشت اسدالله اسدی پس از ۵ سال به ایران

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود آورده است: دیپلمات‌های ارشد هیئت دیپلماتیک آمریکا در مسکو امروز به وزارت خارجه روسیه احضار شدند و اعتراض شدید نسبت به اظهارات غیرقابل قبول سالیوان که عملا حملات گروه‌های مسلح کی‌یف در خاک روسیه، از جمله جمهوری کریمه و منطقه بلگورود را تایید کرده به آنها اعلام شد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است، اظهارات این مقام دولت واشنگتن درباره کریمه نادرست و ریاکارانه است. با توجه به شواهد مستقیم مبنی بر استفاده از تسلیحات و تجهیزاتی که برای نیازهای ارتش اوکراین توسط پنتاگون برای آماده سازی و اجرای عملیات تروریستی توسط شبه نظامیان اوکراینی وجود دارد، اطمینان مقام‌های آمریکایی مبنی بر عدم تشویق ایالات متحده به چنین حملاتی علیه روسیه، ریاکارانه و نادرست است.

این وزارتخانه ادامه داد: زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده درک کند که هر گونه تجاوز به روسیه واکنش جدی مسکو را در پی خواهد داشت. طرف روسی تاکید دارد که اقدامات خصمانه ایالات متحده که از مدت‌ها پیش یکی از طرفین درگیری بوده، روابط مسکو و واشنگتن را وارد بحرانی عمیق، خطرناک و مملو از پیامدهای غیرقابل پیش بینی کرده است. زمان آن فرا رسیده است که واشنگتن بفهمد که هرگونه تجاوز به روسیه با جدی‌ترین پاسخ روبرو خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.