پروژه جدید بن سلمان به کمک مسی و رونالدو

چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط شاهزاده محمد بن سلمان اعلام شد. برنامه‌ای برای کاهش وابستگی عربستان سعودی به نفت، تنوع بخشیدن به اقتصاد آن و توسعه بخش‌های خدماتی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت، تفریحی و گردشگری است.

خودزنی ارتش اوکراین/ پهپاد خودی سرنگون شد!

اهداف این چشم‌انداز در مرحله نخست عبارت اند از تقویت فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و افزایش تجارت غیرنفتی بین کشورها از طریق کالاها و محصولات مصرفی. سعودی‌ها همچنین برای عملی کردن این طرح توجه ویژه‌ای به توسعه صنعت گردشگری در این کشور دارند.

خبر‌های تازه از ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای

هرچند عربستان از سال‌ها پیش اجرایی کردن طرح «چشم‌انداز ۲۰۳۰» را آغاز کرده بود، اما در ماه‌های اخیر این پروژه بیش از همیشه سرعت گرفته است و با ترکیب ایده‌های جاه‌طلبانه محمد بن سلمان آل‌سعود، ولیعهد و نخست‌وزیر جوان عربستان سعودی توجه بین‌المللی پیدا کرده است.

مشارکت سیاسی مردم برای نظام حیثیتی است

حضور کریستیانو رونالدو در باشگاه النصر را می‌توان یکی از بخش‌های مهم در هموار کردن این راه عنوان کرد. فوق‌ستاره‌ای که با ۵۷۰میلیون دنبال‌کننده در فضای مجازی، تمرکز جهان را به سمت عربستان برده است.

اما حالا لیونل مسی نیز با ۴۶۰میلیون دنبال‌کننده سفیر معرفی عربستان به جهان شده است. هرچند تبعات سفر بدون هماهنگی مسی هنوز گریبان این ستاره را گرفته اما این معامله قطعا آن‌قدری برای این نابغه آرژانتیتنی سودآور بوده است که حاضر شده تمام این حواشی و مشکلات را به جان بخرد.

این مطلب درباره سبک زندگی همسران دو فوق‌ستاره فوتبال را از دست ندهید: مقایسه سبک زندگی شگفت‌انگیز جورجینا رودریگس و آنتونلا روکوزو به روایت تصویر/ پول پارو کردن در کنار رونالدو و مسی؛ از نمایش نتفلیکس تا سفر با جت‌های خصوصی

پروژه جاه‌طلبانه محمد بن سلمان به کمک مسی و رنالدو/ حداقل ۶۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر عربستان را نگاه می‌کنند! +عکس

حال باید منتظر تکمیل شدن این پازل چندهزار تکه باشیم و ببینیم سوپرایز جدید محمد بن سلمان در این راه پر پیچ و خم چه خواهد بود!

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.