اسرائیل: ایران برای پنج بمب هسته‌ای اورانیوم کافی دارد

«یوآو گالانت» وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در لفاظی ضد ایرانی جدید خود پنجشنبه (چهارم مه) مدعی شد ایران مواد شکافت‌پذیر کافی برای پنج بمب اتمی را جمع‌آوری کرده است.

او در حین سفر خود به آتن، در گفت‌وگو با وزیر دفاع یونان مدعی شد: اشتباه نکنید--ایران با یک بمب راضی نخواهد شد. ایران تاکنون مواد غنی‌شده تا ۲۰ و ۶۰ درصد را برای پنج بمب به دست آورده است.

به گزارش تایمز اسرائیل، وی در ادامه این ادعاها گفت: پیشرفت ایران و غنی‌سازی تا ۹۰ درصد اشتباه بزرگی از سوی ایران خواهد بود که می‌تواند منطقه را شعله‌ور کند.

گالانت در بخش دیگری از ادعاهایش گفت: اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد به تلاش برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه ادامه دهد.

وی مدعی شد: در شش ماه گذشته، ایران هواپیما به صورت هفتگی به سوریه فرستاده که سلاح‌هایی برای استفاده تروریستی تحویل می‌دهد. رژیم سوریه باید آگاه باشد که ارتش اسرائیل به هر حمله از خاک این کشور با قدرت پاسخ خواهد داد. اجازه نخواهیم داد ایران قدرت نظامی در سوریه ایجاد کند یا بزرگراهی برای تحویل تسلیحات پیشرفته به لبنان بسازد.

او همچنین حملات گروه‌های مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه که در پی شهادت «خضر عدنان» اسیر فلسطینی پس از ۸۶ روز اعتصاب غذا در زندان رژیم صهیونیستی آغاز شد را به «حملات اخیر دیگر از لبنان، سوریه و کرانه باختری» مرتبط کرد و به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت: همه آن‌ها یک حامی مشترک دارند: ایران. ایران از گروه‌های تروریستی در سراسر خاورمیانه و سراسر جهان حمایت و آن‌ها را تامین مالی و تجهیز می‌کند و آموزش می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.