نشست ارزیابی نامزدهای مرحله نهایی بخش طراحان کسب‌وکار جشنواره شیخ بهایی

دنیای اقتصاد - اصفهان: نشست داوری و ارزیابی نامزدهای مرحله نهایی بخش مسابقه‌ای «طراحان کسب‌وکار» هفدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

در این نشست 11 طرح فناورانه کسب‌وکار بر اساس دستورالعمل‌های داوری این بخش به رقابت پرداخته و توسط اعضای کارگروه که متشکل از متخصصین و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف فناوری و کسب‌وکار هستند، ارزیابی شدند.

«تولید رولرهای مقاوم در برابر سایش در واحدهای صنعتی گندله‌سازی»، «تولید کود کندرهش اوره با استفاده از فناوری نانو»، «تولید داروی گیاهی بانام تجاری گلوکوبر جهت درمان بیماران مبتلا به سندروم متابولیک»، «تولید نانو اکسید نیکل صنعتی»، «سیستم پایشگر هوشمند مصرف انرژی»، «بهینه‌سازی هوشمند مسیریابی» و «تولید فلز کبالت خالص از قطعات فرسوده، ضایعات و پسماندهای صنعتی» بخشی از 11 طرح ارایه شده در این نشست هستند.

سایر طرح‌های ارزیابی‌شده در این نشست را «تولید کامپوزیت‌ها و نانو کامپوزیت‌های منعقد کننده پلیمری بر پایه پلی آلومینیوم کلراید»، «تولید نسل سوم نانو مکمل معدنی خوراک دام و طیور»، «تشخیص بیماری‌های پوستی با کمک هوش مصنوعی» و «تولید کیت‌های ارزیابی سریع باروری مردان با فناوری هوش مصنوعی» تشکیل می‌دهد.

عبدالرضا کبیری، دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، در همین خصوص اظهار کرد: این نشست چهارمین مرحله از سلسله مراحل داوری طرح‌های کسب‌وکار ارسال‌شده به هفدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی است که در آن تیمی از داوران خبره، با تخصص‌های متفاوت فنی و کسب‌وکار، به ارزیابی دقیق طرح‌های کسب‌وکار نامزد مرحله نهایی پرداختند.

وی افزود: نتایج ارزیابی‌های انجام‌شده در این مرحله، توسط شورای علمی جشنواره طی دو روز برگزاری رویداد، جمع‌بندی و رتبه‌های برتر هر حوزه در مراسم اختتامیه جشنواره با حضور مقامات ملی و استانی معرفی خواهند شد. در این دوره از جشنواره به‌منظور تشویق و ترغیب جوانان فناور، ضمن افزایش مبالغ جوایز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، جوایز ویژه و خصوصی متعددی نیز اهدا خواهد شد.

گفتنی است هفدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در تاریخ‌های 20 و 21 اردیبهشت‌ماه سال جاری در مهمانسرای تاریخی عباسی اصفهان برگزار خواهد شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.