این عجیب ترین وانت جهان است/ تبدیل خودروی BMW به وانت + عکس

زمانی که بی ام و درباره یکی از عجیب ترین پیکاپ های دنیا با نام M۳ E۹۲ Pickup در اولین روز از ماه آوریل ۲۰۱۱ خبر داد، همه فکر کردند این همان دروغ اول آوریل این کمپانی خواهد بود. اما اینطور نبود و چنین خودرویی واقعا وجود داشت! مهندسان از این پیکاپ برای جابه‌جا کردن قطعات خودرو در کارخانه بی ام و استفاده می‌کردند. احتمالا شخصی در تیم بازاریابی بی ام و متوجه تمایل بازار به پیکاپ‌ها شده و با توصیه به تولید پیکاپ بی ام و، دوست‌داران پیکاپ را به رویای داشتن یک پیکاپ آلمانی برده است.

البته این پیکاپ صرفا برای کار در کارخانه تولید و روی توانایی حمل بار آن تمرکز شده است. جالب است بدانید پیش از این نسخه، بی ام و دست به تولید پیکاپ دیگری در دهه ۸۰ میلادی زده بود و برای سال‌ها از همان مدل قدیمی استفاده می‌کرد تا اینکه به فکر تولید نسل جدید افتاد.

5839894

 

بر خلاف نسل قدیمی پیکاپ بی ام و، نسل جدید آن توانست مجوز ورود به جاده را کسب کرده و به اولین خودروی سری ام درون کارخانه‌ای تبدیل شود که روی خود پلاک دارد. اگر محفظه بار را در نظر نگیریم، سایر قسمت‌های خودرو دقیقا مشابه با M3 بوده و از همان موتور 4 لیتری V8 زیر کاپوت استفاده شده است. توان این موتور 414 اسب بخار بوده ولی سرعتش به 155 مایل بر ساعت محدود شد که با توجه به کاهش پایداری حین حمل بار، اقدام صحیحی ارزیابی می‌شود. از آنجایی که این اتوموبیل صرفا یک پروژه تفریحی برای مهندسان بی ام و به حساب می‌آمد، بنابراین تعجبی ندارد اگر بگوییم این خودرو هیچ‌گاه به تولید انبوه نرسید و صرفا در کارخانه‌های آلمانی رفت و آمد دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.