دورخیز طلا برای فتح قله تاریخی؟

 در حالی قیمت هر اونس طلا در هفته ای که گذشت در سطح ۲۰۰۸ دلار به ثبت رسید، که با این حساب بازدهی هفتگی طلا نیز بالاتر از مثبت ۲ درصد ایستاد. در حال حاضر در بازار هنوز صداهای صعودی نیز به گوش می رسید که اعتقاد دارند طلا همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد.

 

اما گروهی دیگر نیز بر این باورند که هر چند فضای کلی می تواند صعودی باشد اما این احتمال نیز وجود دارد که طلا قبل از هجوم به سمت قله تاریخی قیمت مدتی اصلاح قیمت داشته باشد. با این وجود هنوز اکثریت بازار نسبت به روند کوتاه مدت قیمت طلا نگاهی صعودی دارند.

نتایج نظرسنجی این هفته کیتکو نشان می دهد که از میان تحلیل گران شرکت کننده در این نظرسنجی ۵۰ درصد بر این باورند که روند قیمتی طلا همچنان صعودی خواهد بود. این در حالی است که ۲۵ درصد بر این باورند که روند قیمتی طلا معکوس خواهد شد در حالی که ۲۵ درصد نیز موضعی خنثی داشتند.

همچنین در بخش آنلاین نظرسنجی که از معامله گران خرد گرفته می شود ۶۶ درصد بر این باورند که روند قیمتی طلا صعودی خواهد ماند در حالی که ۱۹ درصد نیز بر این باور بودند که طلا ریزش قیمت خواهد داشت.

امروز همچنین قیمت بیت کوین نوسان زیادی نداشت و بزرگ ترین رمزارز جهان در یک قدمی مرز ۲۸ هزار دلاری معامله می شد. در هفته ای که گذشت قیمت بیت کوین نزدیک به ۱.۸ درصد از ارزش خود را از دست داد. اتریوم نیز امروز در همان محدوده میانی کانال ۱۸۰۰ دلاری قیمت خورد. اتریوم اما بر خلاف روال معمول ماه های اخیر که بازدهی هم جهت با بیت کوین داشته است در هفته گذشته نزدیک به ۲ درصد رشد قیمت داشته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.