گالانت وزیر جنگ اسرائیل باقی می‌ماند!

 رویترز گزارش داد، منابع آگاه گفتند که «یوآف گالانت» وزیر جنگ برکنار شده رژیم صهیونیستی تا اطلاع ثانوی در سمت خود باقی می‌ماند.

در همین حال پایگاه خبری معا فلسطین گزارش داد، معاونان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کردند که گالانت تا اطلاع ثانونی همچنان وزیر جنگ این رژیم خواهد ماند.

رونمایی از خطرناک‌ترین تهدید علیه آمریکا

پیش تر منابع خبری گفته بودند که نتانیاهو به وزیر جنگ برکنار شده کابینه خود گفته است که باید از کنست استعفا کند تا به وزارت جنگ بازگردد.

با شروع اعتراضات در سرزمین‌های اشغالی در ۱۲ هفته گذشته و گسترش روز افزون آن که به دلیل اعتراض به طرح قانون اصلاحات قضایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی صورت گرفته، روند این اعتراضات شعله ور شده و به درگیری نتانیاهو با نظامیان و دستگاه‌های امنیتی این رژیم رسیده است که از آن به عنوان جنگ قدرت یاد می‌شود.

اولین قربانی جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی، وزیرِ جنگ این رژیم است که نتانیاهو وی را روز یکشنبه به دلیل انتقاد از سیاست‌هایش از کار برکنار کرد.

نتانیاهو به گالانت گفته بود که دیگر اعتمادش را به وی از دست داده، زیرا علیه ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو عمل می‌کند.

به اعتقاد کارشناسان و تحلیلگران مسائل منطقه، نتانیاهو برای حفظ قدرت خود احتمالا تعداد بیشتری از شخصیت‌های موجود در ساختار حاکمیت رژیم صهیونیستی را به دلیل مخالفت با طرح اصلاحات قضایی‌اش از کار برکنار خواهد کرد و این تازه ابتدای راه است.

بنابر اعلام رسانه‌های صهیونیستی، گام بعدی نتانیاهو پس از برکناری وزیر جنگ کابینه خود، احتمالا کنار گذاشتن رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.