خط و نشان سردار تنگسیری برای آمریکا/ اجازه ورود به آب‌های سرزمینی خود را نمی دهیم

سردار پاسدار علیرضا تنگسیری سه‌شنبه در مراسم سالروز عملیات والفجر هشت در اروندکنار اظهار کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار نیروی دریایی راهبردی ارتش اجازه تعرض به آب‌های کشور را نمی‌دهد.

وی افزود: شناورها و تجهیزات دفاعی مختلف همانند شناور شهید سلیمانی را با اتکا به نیروهای متخصص داخلی و با کمک از دانش بنیان‌ها و بدون کمک مستشاران نظامی طراحی و می‌سازیم و افتخار می‌کنیم که به نقطه ای رسیدیم که همه شناورها و امکانات نیروی دریایی سپاه را در داخل می‌سازیم.

سردار تنگسیری اقتدار کشور را مرهون خون شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست گفت: امنیت و اقتدار ما مرهون خون شهدا است که باعث شدند امروز ایران یکپارچه و متحد باشد و پیام شهدای جنگ تحمیلی حفظ دستاوردهای آنان است.

وی افزود: امروز دشمن می‌خواهد ما را مایوس کند و نباید گوش به بوق‌های باطل آنها بسپاریم. دولت خدمتگذار در حال تلاش برای به حداقل رساند به مشکلات مردم است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت ۶ هزار شهید شهرستان‌های آبادان و خرمشهر از عشایر مرزنشین به عنوان نخستین نگهبانان مرزهای کشور یاد کرد و افزود: در جنگ تحمیلی عشایر شجاعانه مهمات را برای عملیات‌های مختلف با شناورها و لنج های خود جابجا کردند و باعث خلق حماسه‌های ماندگار شدند.

وی ضمن نگهداشتن یاد و خاطره شهدای عملیات والفجر هشت گفت: این عملیات با شناسایی پیچید و جابجایی زیاد نیرو و تجهیزات به عنوان طولانی‌ترین نبرد با دشمن بعثی بود که باعث حیرت کارگزاران نظامی جهان شده است

سردار پاسدار تنگسیری افزود: عملیات والفجر هشت یکی از موفق‌ترین نبردهای اطلاعات بود که در آن نیرویی دریایی عراق کارایی خود را از دست داد و بزرگترین پایگاه موشکی دشمن از کار افتاد.

به گزارش ایرنا، همزمان با سالروز عملیات والفجر ۸، رژه بسیج دریایی با حضور ده‌ها لنج و قایق صیادی مردمی روز سه‌شنبه در اروندرود برگزار شد.این رزمایش با حضور بخشی از نیروهایی مردمی در منطقه سوم دریایی سپاه در اروندرود برگزار شد.

عملیات والفجر ۸، بهمن سال ۱۳۶۴ با رمز مقدس یازهرا(س) از نخلستان‌های اروندکنار آبادان آغاز و با عبور رزمندگان اسلام از رودخانه خروشان اروند، منجر به فتح شهر فاو عراق و مناطق اطراف آن شد.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه‌روی شهر فاو عراق قرار دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.