حمله هوایی سنگین ترکیه به عراق و سوریه

بر اساس این گزارش، منطقه «امیدی» و روستاهای «سجیر» در استان دهوک در شمال عراق و برخی مقرهای شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) در تل تمر در شمال سوریه هدف بمباران ترکیه قرار گرفتند.

هنوز جزئیاتی درباره تلفات احتمالی حمله امروز ترکیه به شمال عراق و سوریه در دست نیست.

این در حالی است که روز گذشته نیز منابع خبری سوریه از حمله هوایی ارتش ترکیه به تأسیسات نفتی «الشلهومیه» در شرق شرق قاشملی در استان الحسکه خبر دادند.

 در پی این حمله هوایی، آتش‌سوزی گسترده‌ای در این تأسیسات نفتی که در کنترل شبه‌نظامیان کرد سوریه موسوم به «قسد» قرار دارد، به وقوع پیوست.

ترکیه از فردای انفجار استانبول در ۲۲ آبان، حملات توپخانه‌ای و هوایی شدید خود را به مناطق کردنشین در عراق و سوریه آغاز کرده است. با این حال ، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیروز گفت عملیات هوایی علیه شبه‌نظامیان کُرد تازه شروع شده است.

او طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه، گفت: «تمام کسانی که در انفجار خیابان استقلال در استانبول دخیل بودند را پیدا و مجازات می‌کنیم. ترکیه در برابر این حملات سکوت نخواهد کرد و احزاب حامی گروه‌های تروریستی را می‌شناسد».

دیروز همچنین «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه ۴۷۱ هدف شامل ۲۵۴ تروریست در حملات هوایی به شمال سوریه نابود شده‌اند، مدعی شد که ارتش این کشور فقط محل اختفای تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.