پوتین بلوف زد؟

 جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد که  تهدید هسته ای از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را نباید دست کم گرفت چراکه پوتین قصد «بلوف» زدن ندارد.

بورل درباره اظهارت اخیر رئیس جمهوری روسیه گفت که اتحادیه اروپا باید تهدید پوتین در استفاده از تسلیحات اتمی در جنگ اوکراین را جدی بگیرد.

بورل در مصاحبه با شبکه خبری بی بی سی انگلیس گفت: ما در جنگ اوکراین اکنون به لحظه خطرناکی رسیده ایم.

این شبکه انگلیسی عنوان کرد: پوتین با عقب رانده شدن قوای خود در پی ضد حملات نیروهای اوکراینی مواجه شده است؛ با گذشت هفت ماه از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، تحلیلگران اتفاق نظر دارند که نیروهای روسیه از مواضع خود به عقب رانده شده اند.

بنابراین گزارش، بورل به این شبکه انگلیسی گفت: قطعا لحظه خطرناکی است چراکه ارتش روسیه به گوشه ای رانده شده  و واکنش پوتین به تهدید استفاده از تسلیحات اتمی بسیاری «بد» است.

بورل در ادامه این مصاحبه گفت: باید به یک راه حل دیپلماتیک دست یافت که در آن تمامیت و حاکمیت اوکراین حفظ شود، درغیراینصورت ، میتوان جنگ را تمام کرد، اما صلحی نخواهیم داشت بلکه جنگ دیگری خواهیم داشت.

تارنمای این شبکه نوشت: پوتین در یک نطق کم سابقه خطاب به ملتش (۳۰ شهریورماه) گفت که روسیه تسلیحات مخرب گوناگونی دارد و از تمامی ابزار در دسترس استفاده خواهد شد و «من» (پوتین)  دراین باره بلوف نمیزنم.

بورل در ادامه گفت: وقتی فردی می گوید این بلوف نیست، باید آنرا جدی گرفت.

رئیس جمهوری روسیه هشدار داده است: کسانی که روسیه را تهدید هسته‌ای می‌کنند، جهت باد به سمت خودشان برمی‌گردد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.