این رسانه آمریکایی روز شنبه به وقت محلی در گزارشی اعلام کرد بر اساس داده های انجمن خودروی آمریکا، در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱، میانگین قیمت یک گالن  بنزین در سراسر آمریکا تقریباً ۲.۳۹ دلار بود.  اما در روز شنبه، قیمت متوسط هر گالن بنزین در این کشور  به ۴.۸۱ دلار افزایش یافته که پنج سنت نسبت به روز جمعه نیز گران تر است.

کاخ سفید این هفته از تصمیم اوپک برای افزایش عرضه  نفت استقبال کرد، درحالی که دولت آمریکا از ذخایر راهبردی  نفت خود استفاده کرده  و از شرکت‌های انرژی آمریکا به دلیل عدم افزایش تولید انتقاد کرده است.

جمهوری خواهان از افزایش مداوم و بی سابقه قیمت بنزین و تورم به عنوان دلیلی برای حمله به دولت بایدن استفاده کرده اند.

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت در شرکت "گاس بادی" پیش بینی کرد که میانگین ملی قیمت بنزین در این کشور به زودی در ماه جاری  به ۵ دلار در هر گالن خواهد رسید.

کاخ سفید اتهامات علیه دولت بایدن را مبنی بر اینکه سیاست های وی مسوول تورم بی سابقه در این کشور است، نپذیرفته است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز اعتراف کرده است که آمریکایی ها برایشان مهم نیست که چرا قیمت بنزین افزایش یافته است بلکه آنها فقط می خواهند که قیمت بنزین پایین بیاید.

رونا رامنی رییس کمیته ملی جمهوری خواهان در انتقاد از سیاست های جو بایدن گفت که جنگ جو بایدن با صنعت انرژی آمریکا باعث شده است که مردم هزینه بسیار زیادی برای پر کردن باک های بنزین خودروهای خود پرداخت کنند.

 وی تصریح کرد:متاسفانه بایدن در حال تشدید سیاست مخرب خود  است زیرا او هزینه ای پرداخت نمی کند بلکه این مردم امریکا هستند که باید این هزینه را پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا طی ماه های گذشته تلاش کرده از تبعات سیاسی ناشی از افزایش قیمت های بنزین جلوگیری کند اما افزایش بهای انرژی تبدیل به کابوسی برای دولت او شده است.

افزایش قیمت بنزین در آمریکا در میان تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه به دلیل جنگ اوکراین و همچنین در میان تورم بی سابقه در آمریکا اتفاق می افتد.

رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با جنگ اوکراین به دلیل افزایش فزاینده قیمت ها و تورم تاریخی، تحت فشار بسیاری در داخل کشورش قرار دارد که هرلحظه بر ابعاد این بحران اقتصادی افزوده می شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند