معاون سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران، گفت که از تهران می‌خواهیم که به پرسش‌ها و خواسته‌های آژانس در راستای توافق‌نامه ضمانت خود و بدون تاخیر پاسخ دهد.

به گزارش العربیه، «فرانسوا دلماس» معاون سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران، گفت که از تهران می‌خواهیم که به پرسش‌ها و خواسته‌های آژانس در راستای توافق‌نامه ضمانت خود و بدون تاخیر پاسخ دهد.

وی افزود که در حال رایزنی نزدیک با شرکای خود در مورد چگونگی واکنش به این وضعیت در جلسه بعدی شورای حکام هستیم.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه گذشته در گزارش جدید خود اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده ایران به بیش از ۱۸ برابر سقف مجاز در چارچوب برجام رسیده است.

آژانس در این گزارش که خطاب به شورای حکام صادر شده است اعلام کرد که میزان ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده تا ۱۵ ماه می به سه هزار و ۸۰۹ کیلوگرم رسیده و این در حالی است که ایران در قالب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، تنها مجاز به ذخیره ۲۰۲ کیلوگرم اورانیوم غنی‌‌شده است.

در این گزارش بار دیگر ادعا شده است که پاسخ‌های ایران به پرسش‌های قدیمی آژانس در مورد منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در سه سایت هسته‌ای اعلام نشده، ناکافی بوده است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند