خواهر رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر اینکه این کشور با جنگ مخالف است گفت که اگر کره جنوبی در حمله پیشدستی کند، در آن صورت نیروهای هسته‌ای کره شمالی مجبور به حمله خواهند شد.

کیم در بیانیه بامداد سه‌شنبه خود گفت که پیونگ یانگ مخالف جنگ است زیرا این جنگ ویرانی شبه جزیره را به دنبال دارد و این کشور کره جنوبی را دشمن اصلی خود نمی‌داند. 

خواهر رهبر کره شمالی ادامه داد: این بدان معناست که تا زمانیکه ارتش کره جنوبی اقدام نظامی علیه کشور ما انجام ندهد، هدف حمله کره شمالی تلقی نخواهد شد اما اگر سئول به هر دلیلی اقدام نظامی مانند حمله پیشدستی تبلیغ شده از سوی (سو ووک) را انتخاب کند، وضعیت تغییر خواهد کرد. در این صورت، کره جنوبی خود به یک هدف تبدیل خواهد شد. 

وی هشدار داد: اگر ارتش کره جنوبی حتی یک اینچ (۲.۵سانتی متر)  به خاک کره شمالی وارد شود، با یک فاجعه وحشتناک و غیرقابل تصور روبرو خواهد شد و نیروی رزمی هسته‌ای کره شمالی ناگزیر به انجام وظیفه خود خواهد شد. 

کیم یو جونگ در پایان گفت: این تنها یک تهدید نیست. این یک توضیح دقیق از واکنش ما به اقدام احتمالی نظامی بی‌پروا از سوی کره جنوبی است. 

به گزارش ایرنا، کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بامداد یکشنبه اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی در خصوص توانایی ارتش این کشور برای هدف قرار دادن هر نقطه در کره شمالی را به شدت محکوم کرده بود. 

کیم یو جونگ گفت، اظهارات مقام دفاعی کره جنوبی روابط میان دو کره را بدتر کرده و تنش نظامی در شبه جزیره کره را افزایش داده است.

کیم معاون بخش کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی همچنین هشدار داد که این کشور در مسائل زیادی تجدید نظر خواهد کرد و کره جنوبی به خاطر این اظهارات می‌تواند با تهدید جدی مواجه شود. 

سو ووک وزیر دفاع کره جنوبی روز جمعه اعلام کرده بود که ارتش این کشور دارای موشک‌های مختلف با برد، دقت و قدرت بهبود یافته است و می‌تواند به شکل قابل توجهی به تهدیدات موشکی کره شمالی پاسخ و هر نقطه در این کشور را هدف قرار دهد. 

وی در اظهارات خود کره شمالی را دشمن خطاب کرد. 

در هفته‌های اخیر تنش‌ها در شبه جزیره کره پس از آزمایش دو موشک بالستیک کره شمالی در ۲۶ فوریه (۷ اسفند) و ۴ مارس (۱۳ اسفند) افزایش یافته است. 

به دنبال این آزمایش‌، آمریکا روز جمعه تحریم‌هایی را علیه پنج نهاد کره شمالی که متهم به حمایت از توسعه برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک کره شمالی هستند، وضع کرد. 

این درحالی است که با آغاز به کار یون سوک یول به عنوان رئیس جمهور منتخب کره جنوبی در ماه آینده تنش‌ها میان دو همسایه شمالی و جنوبی ممکن است افزایش یابد. 

یول پیش از این گفته بود که حملات پیشگیرانه ممکن است تنها راه مقابله با موشک‌های مافوق صوت جدید کره شمالی باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند