به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از  ایرنا، مارک میی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا همزمان با افزایش تنش ها بر سر اوکراین اعلام کرد به کمک های نظامی به کی یف به همراه سایر کشورهای ناتو ادامه می دهیم. ژنرال مارک میلی روز جمعه به وقت محلی در نشستی خبری در تداوم ادعاهای غرب علیه مسکو مبنی بر حمله احتمالی به کی یف، افزود قویا از روسیه می خواهیم عقب نشینی کند و از راه حل دیپلماسی استفاده کند. نیروی نظامی همیشه باید آخرین راه حل باشد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تصریح کرد تا امروز، روسیه بیش از ۱۰۰ هزار نیروی زمینی، هوایی، دریایی، ویژه، سایبری، فرماندهی و کنترل جنگ الکترونیکی، مهندسان لجستیکی و سیار توانایی ها را در امتداد مرزهای اوکراین مستقر کرده است.

 این فرمانده ارشد نظامی آمریکا، روسیه را تهدید کرد اگر به اوکراین حمله کند، با تلفات قابل توجه و عواقب دیگر مواجه خواهد شد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد که حمله احتمالی روسیه به اوکراین "وحشتناک" خواهد بود و به تلفات بسیار زیاد منجر خواهد شد.

مارک میی ادعا کرد: آمریکا هم اکنون هیچ سیستم نظامی تهاجمی یا نیروی نظامی و پایگاهی در اوکراین ندارد. نقش ما در اوکراین محدود به آموزش تکنیک های تاکتیکی و روند های دیگر است و به کمک های نظامی به اوکراین به همراه سایر کشورهای ناتو ادامه می دهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند