رفیعی گفت: با نفوذ جریان‌های شمالی به نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۵ تا  ۷ درجه در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

  کبری رفیعی گفت: با نفوذ جریان‌های شمالی به نوار شمالی کشور کاهش دما در حدود ۵ تا  ۷ درجه در این مناطق پیش‌بینی می‌شود و در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز هم بارش برف رخ خواهد داد.

به گفته رفیعی امشب سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشور فعال بوده و زمینه‌ساز بارش باران گاهی رگبار رعد و برق و وزش باد می شود. همچنین در غرب و نوار شمالی کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد که در مناطق مستعد رگبار تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف انتظار می‌رود.

او درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری تا نیمه‌ابری گاهی همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد است. بیشترین دمای  پایتخت به ۱۰ درجه و کمترین آن به ۳ درجه می رسد.

طبق نقشه های هواشناسی فردا گستره فعالیت سامانه بارشی کل کشور را در بر خواهد گرفت و در شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان، نیمه جنوبی سیستان‌وبلوچستان و شرق خراسان‌رضوی بارش شدت خواهد داشت.

پیش از این سازمان هواشناسی اعلام کرده بود که امشب در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی استان‌های یزد و اصفهان بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت، در استان‌های جنوبی و جزایر واقع در خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق و در استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال آذربایجان شرقی و غربی، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
287 نفر این پست را پسندیده اند