افت قیمت پرتیراژهای ایران خودرو از یک سو با پایان روز اول دور جدید مذاکرات و از سوی دیگر با افت قیمت قیمت دلارهمزمان شد. امروز در بازار شاهد افت حدود ۴۵۰ تومانی قیمت دلار نسبت به روز گذشته بودیم، ریزشی که  تاثیری بسیار کمی در بازار خودرو داشت.

از سوی دیگر در حالی بازار شکل خوشبینانه به خود گرفته که به گفته فعالان بازار خودرو این روند نیز نتوانسته بر معامله خودرو در بازار اثرگذارد، بطوریکه در حال حاضر بازار بدون فروشنده و خریدار است.

قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

 از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF۷» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» در بازار با افت قیمت عرضه شدند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده دنا امروز «دنا معمولی» امروز با افت ۲ میلیونی در بازار با قیمت ۳۴۸ میلیون تومان عرضه شد. «دنا پلاس توربو اتومات» هم که هفته گذشته را با رشد قیمت به پایان رسانده بود امروز با توقف رشد قیمت در بازار ۵۰۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «رانا پلاس» در بازار افت یک میلیون تومانی داشت و قیمت آن به ۳۰۶ میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر امروز ««سمند LX با موتورEF۷» » هم بدون تغییر ۲۷۸ میلیون تومانی شد و «سمند سورن پلاس» هم تغییر قیمتی در بازار  نداشت و ۳۰۵ میلیون تومانی قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با افت یک میلیون تومانی در بازار با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان عرضه شد و  «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» نیز بدون تغییر به ترتیب در بازار ۳۰۸ و ۳۰۵ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

 

ایران 7

در اکوایران ببینید : خودی و غیرخودی در صنعت خودرو

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.