یک مقام دیپلماتیک خبر داد فردا قرار است مقاماتی از آمریکا با دیپلمات‌های انگلیس، فرانسه و آلمان در پاریس درباره ایران دیدار و گفتگو کنند.

به گزارش رویترز بر این اساس، این گفتگو‌ها که قرار است فردا (جمعه) در پاریس میان مقاماتی از آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان انجام شود در راستای بازگرداندن ایران بر سر میز مذاکرات است.

یک مقام آمریکا که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: ایران هفته هاست که می‌گوید به زودی بر سر میز مذاکره باز خواهد گشت، ولی فعلاً هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نداده است.

این منبع دیپلماتیک در ادامه افزود: برای همین منظور قرار است رابرت مالی، مسئول ویژه آمریکا در امور ایران روز جمعه با مقاماتی از فرانسه، انگلیس و آلمان در پاریس دیدار و گفتگو کند.

این منبع آگاه اظهار امیدواری کرد این نشست درباره چگونگی عملکرد قدرت‌های جهانی در قبال برنامه‌های هسته‌ای ایران به نتیجه برسد.

مقامات آمریکایی در روز‌های گذشته بار‌ها مدعی شده اند زمان ایران برای بازگشتن به میز مذاکرات رو به اتمام است. این درحالیست که مقامات وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرده اند در صورت اثبات شدن حسن نیت غربی‌ها در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران و نیز برداشتن تحریم‌های ظالمانه واشنگتن حاضر به بازگشت به میز مذاکره هستند. 

استراتژیست های آمریکایی در نظر دارند در گام نخست با تعلیق بخش کوچکی از تحریم ها، ایران را به تعهداتش ذیل برجام متعهد کنند. واشنگتن برداشته شدن تحریم های اصلی را منوط به مذاکره درباره موضوعات منطقه ای، برنامه موشکی و آنچه نیروهای نیابتی ایران در منطقه می نامد، خواهد کرد. حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران بارها تاکید کرده است تهران تنها در صورتی که مذاکره به یک نتیجه ملموس و مشخص برسد حاضر به بازگشت به میز مذاکره است. 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند