مشاوران امنیت داخلی آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه در کاخ سفید با یکدیگر دیدار و درباره ایران رایزنی کردند.

 کاخ سفید در بیانیه‌ای روایتی از دیدار «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا با «ایال حولاتا»، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در کاخ سفید ارائه کرده است.

کاخ سفید تصریح کرده این دیدار در چارچوب رایزنی‌های «کارگروه مشورتی راهبردی اسرائیل-آمریکا» برگزار می‌شود. این کارگروه بخشی از تلاش‌های مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران است.

مطابق بیانیه کاخ سفید در این جلسه مقام‌های ارشد دفاعی، نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک آمریکا و رژیم صهیونیستی حضور داشته‌اند. کاخ سفید تصریح کرده است: «سالیوان بر تعهد بنیادین بایدن به امنیت اسرائیل و تضمین عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تأکید کرد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «سالیوان توضیح داد که این دولت معتقد است دیپلماسی بهترین مسیر برای دستیابی به این هدف است. او همچنین خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهور تصریح کرده چنانچه دیپلماسی شکست بخورد ایالات متحده آمریکا آماده توسل به سایر گزینه‌ها است.»

دربخش پایانی این بیانیه آمده است: «مشاوران امنیت داخلی [آمریکا و اسرائیل] توافق کردند گفت‌وگوهای باز و سازنده را حفظ کرده و هماهنگی‌های نزدیک میان تیم‌های بین‌سازمانی طرف‌ها در خصوص مسائل حیاتی اثرگذار بر امنیت ملی اسرائیل و امنیت منطقه را حفظ کنند.»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند