پایگاه آکسیوس امروز (چهارشنبه) از برگزاری جلسه محرمانه‌ای میان مقامات آمریکا  و رژیم صهیونیستی درباره برجام طی روزهای گذشته خبر داد.

طبق اعلام آکسیوس، این جلسه به صورت کنفرانس ویدئویی به ریاست «جک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید و «ایال هولاتا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به منظور گفتگو درباره طرح جایگزین آمریکا در صورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات برجام برگزار شده است.

یک مقام ارشد صهیونیست در مصاحبه با آکسیوس گفته است که آمریکا قصد وضع تحریم‌های جدیدی علیه ایران در صورت عدم از سرگیری مذاکرات وین درباره برجام دارد.

پیش از این نیز پایگاه خبری آکسیوس گزارش داده بود که نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار خود با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید اعلام کرده است که اگرچه با بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای ایران مخالف است، اما همچون بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی آشکارا با آن مقابله نخواهد کرد.

اینگونه اقدامات آمریکا و اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش ذیل توافق برجام، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

دولت «جو بایدن» ادعا می‌کند که قصد دارد از طریق مذاکرات جاری در شهر وین، آمریکا را به توافق هسته‌ای بازگرداند اما تاکنون از اجرای تعهداتش در این خصوص خودداری کرده است.

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند