خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه سوری گزارش داد، این جلسه محرمانه، ۹۰ دقیقه به طول انجامید و پس از آن، وزیر خارجه سوریه و زیر دفاع روسیه در جلسه حاضر شدند.

به گفته این منابع، مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی جبهه النصره در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه، حمایت اقتصادی از دمشق و تعمیر ایستگاههای برق سوریه، مهمترین محورهای این نشست بود.

منابع مذکور خبر دادند، در این نشست وضعیت میدانی سوریه هم بررسی شد؛ به ویژه اینکه به تازگی بخشهای مهمی از شهر درعا در جنوب سوریه آزاد شد و قرار است بخشهای دیگر آن نیز بعدا آزاد شود.

به گفته این منابع، مسئله آزادسازی شهر ادلب نیز در این دیدار مطرح شد. سفر اسد پس از آزادسازی درعا البلد صورت گرفت و ظاهرا در راستای تکمیل آزادسازی باقی مانده این استان است.

منابع سوری تصریح کردند، پیوستن وزیر دفاع سوریه به این جلسه، نشانگر این است که مسکو در کنار دمشق، در پی تکمیل آزادسازی اراضی سوریه است؛ به نحوی که سران روس، تکمیل آزادسازی خاک سوریه را مسئله‌ای می‌دانند که نمی‌توان در قبال آن عقب‌نشینی کرد.

بنا بر اظهارات این منابع، مسئله کمیسیون مشترک سوریه و روسیه در زمینه واردات گندم به سوریه از روسیه و همکاری در زمینه فناوری اطلاعات هم بررسی شد.

این منابع در پایان تأکید کردند، اسد و پوتین همچنین روند آستانه و کمیته بررسی قانون اساسی سوریه را بررسی کردند، ولی بیشتر تمرکز آنان بر مسائل اقتصادی و آزادسازی سایر اراضی سوریه بود.

اسد و پوتین صبح امروز با بکدیگر دیدار کردند. به گفته منابع روس، ولادیمیر پوتین در دیدار با بشار اسد به همتای سوری خود، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند