کومو پس از آن استعفا داد که «لتیتیا جیمز» دادستان کل نیویورک در گزارشی اعلام کرد که وی ۱۱ زن را از جمله افرادی که در دفتر وی کار می‌کرده‌اند مورد آزار جنسی قرار داده که بر خلاف قوانین ایالتی و فدرال است.

اما امروز «ریتا گالوین» وکیل کومو در کنفرانس خبری تمامی ادعاهای مطرح شده علیه موکل خود در این گزارش را رد کرده و اعتبار تحقیقات انجام شده از این زنان را زیر سوال برد.

اما کومو پس از وی به سخنرانی پرداخت و در کنفرانس خبری خود گفت که وی طی ۱۴ روز آینده استعفا خواهد داد.

در گزارش دادستان کل ایالت نیویورک آمده است، «اندرو کومو» فرماندار این ایالت که از سال ۲۰۱۱ در این پست حضور دارد، به روش‌های مختلف ۱۱ زن را مورد تعرض جنسی قرار داده و قانون‌شکنی کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این تحقیقات پنج ماهه درباره شکایت‌ها از تعرض جنسی فرماندار نیویورک نشان داد که کومو فضای کاری «مسمومی» را برای کارکنان خود ایجاد کرده و مسئولان دفتر او نیز به‌صورت غیرقانونی نسبت به کسی که اولین‌بار این اتهامات کومو را علنی کرد، اقدام تلافی‌جویانه انجام داده‌اند.

هفته پیش و بعد از انتشار این گزارش ۱۶۸ صفحه‌ای پرجزئیات، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و تعدادی از چهره‌های شاخص حزب دموکرات از اندرو کومو خواستند که از سمت فرمانداری نیویورک استعفا دهد.

بایدن طی نشست خبری کاخ سفید در پاسخ به سوالی در این‌باره گفت: «به‌نظرم او باید استعفا دهد. مطمئنم که البته مطمئنم برخی از آن کارها کاملاً پاک و بدون گناه بوده است. با این حال، مشخصاً دادستان کل تصمیم گرفته که کارهایی هم انجام شده که [پاک] نبودند».

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیش از این گفته بود: «ادعاها و اتهاماتی جدی و موثق وجود دارد و باید به زنانی که قدم پیش می‌گذارند احترام گذاشت. بگذارید ببینیم که تحقیقات به نفع زنان پیش می‌رود و ادعاهای آن‌ها شنیده می‌شوند».

پیش‌تر شش نفر کومو را به اذیت و آزار جنسی متهم کرده بودند و بعد از آن نیز «جسیکا بیکمن» خبرنگار سابق مجله نیویورک نیز وی را به آزار جنسی علیه خود متهم کرد و هفتمین زنی شد که تاکنون در این زمینه علیه فرماندار نیویورک افشاگری کرده است.

فرماندار نیویورک به‌خاطر اتهام آزار جنسی 11 زن استعفا می‌دهد

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند