وزیر خارجه آمریکا بار دیگر ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران درباره کشتی صهیونیستی مطرح کرد.

به گزارش روسیاالیوم، « آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه بار دیگر ادعاها و اتهامات بی اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران درباره کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان را تکرار کرد.

وی در نشستی خبری بار دیگر مدعی شد که اطمینان دارد ایران به کشتی اسرائیلی حمله کرده است.

وزیر خارجه آمریکا ضمن متهم کردن ایران به بی مسئولیتی و تهدید آزادی دریانوردی، گفت که اقدام ایران در حمله به کشتی "مرسر استریت" با "پاسخ جمعی" مواجه خواهد شد.

بلینکن در ادامه ادعاهای خود افزود که واشنگتن در حال همکاری با انگلیس، رومانی، رژیم صهیونیستی و کشورهای دیگر برای مشخص کردن این پاسخ است.

آمریکا و انگلیس روز یکشنبه همسو با ادعاهای رژیم صهیونیستی ایران را متهم به حمله به کشتی صهیونیستی کردند.

از روز پنجشنبه هفتم مردادماه که کشتی «مرسر استریت» متعلق به یک شرکت اسرائیلی در دریای عمان دچار سانحه شد، برخی رسانه‌های منطقه‌ای و غربی بلافاصله انگشت اتهام را به‌سوی ایران گرفته مدعی شدند پهپادهای ایرانی این کشتی را هدف قرار داده‌اند.

این ادعای غیرواقعی که تاکنون هیچ‌گونه مدرک و سندی برای تأیید آن ارائه نشده است موج اتهامات واهی از سوی مقامات غربی و صهیونیستی علیه ایران را به‌دنبال داشته است و همچنان نیز ادامه دارد.

«زمیر کابولوف» معاون اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی از اتهام‌زنی طرف‌های غربی به ایران در خصوص حادثه کشتی «مرسر استریت» انتقاد کرد.

کابولوف درباره حادثه کشتی مرسر استریت و تلاش آمریکا و انگلیس برای نسبت دادن این حادثه به ایران تصریح کرد: «هیچ‌گونه پایه و اساسی برای اثبات اینکه ایران در حمله به نفتکش مرسر استریت دست داشته است، وجود ندارد؛ اما فعلاً کشورهای غربی در حالی که شواهدی در این خصوص ارائه نکرده‌اند، به ایران تهمت می‌زنند.»

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند