نخست وزیر انگلیس نسبت به سرکوب شدید اعتراضات اخیر در شهر لندن توسط ماموران پلیس واکنش نشان داده است.

وی افزود: مانند هر کس دیگری که این تصاویر را دیده است، عمیقا از اتفاقات شنبه شب نگران شدم.

اداره پلیس لندن از بازداشت حداقل 4 نفر در تجمعات اخیر منجر به درگیری با ماموران پلیس خبر داده است.

جانسون از مقام های ارشد پلیس لندن خواسته است تا اقدامات ماموران پلیس در جریان اعتراضات اخیر را مورد بررسی قرار دهند.

معترضان لندنی که از خشونت مردان علیه زنان پس از قتل سارا اورارد زن جوان به دست یک مامور پلیس به شدت خشمگین بودند، روز دوشنبه نیز در مقابل ساختمان های اداره پلیس، پارلمان و نخست وزیری انگلیس تجمع و تظاهرات کردند.

 تجمع معترضان در برابر ساختمان پارلمان انگلیس در حالی برگزار شد که نمایندگان بحث و مذاکره درباره طرحی را آغاز کرده‌اند که به گفته مخالفان به پلیس قدرت و اختیارات بیشتری برای محدودکردن اعتراضات مسالمت آمیز خواهد داد.

سارا اورارد زن 33 ساله بریتانیایی است که 3 مارس ناپدید شد و بعدا بقایای جسد وی پیدا شد. پس از آنکه مشخص شد یک مامور پلیس لندن متهم اصلی قتل این زن جوان است، اعتراضات سراسری در پایتخت انگلیس شنبه شب به اوج خود رسید.

صدها نفر از معترضان شنبه شب نیز با تجمع در یک پارک در جنوب لندن قصد داشتند مراسم یادبودی را برای این زن برگزار کنند که با برخورد شدید نیروهای پلیس روبرو شدند.

تظاهرات کنندگان معترض علیه ماموران پلیس شعار سر می دادند: "ننگ بر شما".

شبکه سی ان ان نیز گزارش داده است که "وین کوزنس" مامور پلیس لندن اصلی ترین مظنون به ربایش و قتل این زن جوان شناخته شده است.

پلیس و معترضان به شدت با یکدیگر درگیر شده و نیروهای پلیس سعی کردند تا معترضان را متفرق کنند. پلیس مدعی شده است که این تجمع ناامن بوده و به خاطر شیوع ویروس کرونا، پروتکل های بهداشتی رعایت نشده است.

پلیس لندن برای متفرق کردن معترضان به شدت متوسل به زور شده و چندین نفر را بازداشت کرده است.

معترضان در این تظاهرات از عملکرد پلیس و سایر نهادهای اجتماعی در ناتوانی در تامین امنیت زنان به شدت انتقاد کرده‌اند.

وین کوزنس در سال 2018 میلادی به نیروی پلیس بریتانیا پیوسته و اخیرا در یگان حفاظت از ساختمان های پارلمانی و سفارتخانه های خارجی مشغول به خدمت شده بود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند