سفارت ایران در باکو گزارش داد، "علی اف" در این پیام خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی - جشن ملی جمهوری اسلامی را از جانب خود و به نمایندگی از مردم جمهوری آذربایجان به دولت و ملت ایران صمیمانه تبریک گفت.

در بخشی از پیام رییس جمهوری آذربایجان آمده است: روابط دوجانبه جمهوری آذربایجان و ایران به ویژه در سالهای اخیر به صورت صعودی توسعه یافته و شکل جدیدی کسب کرده است. سفرهای متقابل متعدد ، اسناد امضا شده ، پروژه های مشترک اجرا شده از جمله فعالیت موفقیت آمیز کمیسیون مشترک دو کشور در روابط رو به گسترش ما نقش مهم ایفا می کند.

در پیام اصافه شد: با آزادسازی سرزمین های تاریخی جمهوری آذربایجان از اشغال، مرز دولتی جمهوری آذربایجان و ایران کاملا احیا شده است. بدون شک این شرایط جدید از نظر تقویت بیش از پیش روابط دوجانبه و توسعه همکاری های منطقه ای فرصت های بزرگی را نوید می دهد.

رییس جمهوری آذربایجان افزود :باور دارم مناسبات جمهوری آذربایجان و ایران که برپایه احترام متقابل و حسن همجواری استوار است ، مطابق با منافع دو کشور از این پس نیز توسعه خواهد یافت و به تقویت ثبات و امنیت در قفقاز جنوبی کمک خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند