امیرحسین سرکرده کارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه برای فردا در استان‌های شمالی کشور و همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان،  شاهد بارش باران خواهیم بود گفت: در استان های گیلان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و همچنین گلستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود .

او ادامه داد: در ارتفاعات شمال کشور از جمله غرب و مرکز البرز و همچنین زاگرس مرکزی بارش ها به صورت برف خواهد بود.

سرکرده بیان کرد: در استان‌های غربی کشور از جمله کردستان، کرمانشاه، همدان و لرستان، بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: در ارتفاعات استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد بارش باران پیش بینی می شود و در نواحی جنوب کشور از جمله جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان بارش های خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.

سرکرده اظهار کرد: از فردا تا پایان هفته روند کاهش دما را به ویژه در نیمه شمالی کشور شاهد خواهیم بود و بیشترین میزان کاهش دما هم در شمال شرق کشور خواهد بود به طوری که در این مناطق شاهد کاهش محسوس دما تا ۱۰ درجه خواهیم بود .

او ادامه داد: در دامنه‌های جنوبی البرز هم شاهد کاهش دما تا ۵ درجه خواهیم بود.

سرکرده با بیان اینکه در استان های تهران، قزوین، البرز و سمنان نیز بارش‌های موقتی دور از انتظار نیست گفت: از جمعه سامانه بارشی جدید وارد نوار شمالی کشور خواهد شد که هسته بارش‌ها هم در نیمه غربی کشور خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در گیلان و مازندران بارش باران و وزش شدید باد پیش بینی شده  است گفت: در گلستان، آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین و همدان بارش های پراکنده رخ می دهد.

او یاد آور شد: از امشب  تا پایان هفته دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج هستند.

سرکرده همچنین درباره وضعیت آب وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری خواهد بود و بیشترین دمای هوا به ۱۳ درجه می رسد و ما شاهد بارش های موقتی در نیمه شمالی استان تهران خواهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند