«باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا،  در مصاحبه ای با شبکه سی بی اس که یکشنبه پخش خواهد شد گفت که جو بایدن به روشنی برنده انتخابات امسال شده و ادعاهای کذب درباره تقلب انتخاباتی ناشی از یاس  ترامپ از شکست است.

 بایدن روز شنبه با توجه به شمارش بخش اعظم آرا از سوی سازمان های معتبر خبری برنده انتخابات معرفی شد اما رئیس جمهور کنونی آمریکا با طرح ادعای تقلب و شکایات متعدد در دادگاه ها از پذیرش آن خودداری کرده است.

تیم  ترامپ هنوز شواهدی در حمایت از این ادعاها ارائه نکرده است.

اوباما گفت: من بیشتر از این واقعیت نگرانم که سایر مقام های جمهوری خواه، که به وضوح از واقعیت خبر دارند، (با دونالد ترامپ) همراهی می کنند. این یک گام دیگر در جهت مشروعیت زدایی نه فقط از دولت آینده بایدن بلکه به طور کلی نظام دمکراتیک خواهد بود، که پا گذاشتن در مسیری خطرناک است.

 اوباما پیش از انتشار کتاب خاطرات تازه اش، «سرزمین موعود»، که ورود او به مجلس سنا و اولین دوره ریاست جمهوری اش را ترسیم می کند صحبت می کرد. این کتاب قرار است روز ۱۷ نوامبر عرضه شود و اولین جلد از دو کتاب است که دوره کاری او را بازگو می کند.

براساس قطعاتی که سی ان ان از این کتاب منتشر کردهاوباما می گوید که دونالد ترامپ با ایجاد واهمه در مورد ریاست جمهوری یک مرد سیاهپوست به قدرت رسید.

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند