تصاویر ماهواره‌ای تحلیل شده توسط وبسایت "نورث ۳۸"، اندیشکده‌ای که در امور کره شمالی متخصص است، آرایش نیروها و خودروهای نظامی در "زمین آموزش مانور میریم" در حومه پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی در روز دوشنبه را نشان داد.

در گزارش وبسایت نورث ۳۸ آمده است: به شدت انتظار می‌رود کره شمالی ۱۰ اکتبر سال جاری میلادی (۱۹ مهرماه) به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس حزب کارگران کره شمالی یک مانور نظامی بزرگ برگزار کند. این تصاویر نخستین سند و مدرک از در جریان بودن تمرین‌ها برای این مانور است.

تاسیسات "میریم" معمولا توسط نیروها برای تمرین سبک درخواست‌ شده رژه در مانورهای نظامی کره شمالی استفاده می‌شود که معمولا در میدان کیم ایل سونگ پیونگ‌یانگ در مقابل مقامات عالی‌رتبه از جمله کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار می‌شوند.

در گزارش وبسایت نورث ۳۸ آمده است: ۱۰ اکتبر یکی از تعطیلات مهم و بزرگ برای کره شمالی است اما آمادگی‌ها برای این مانور نسبت به سال‌های گذشته با تاخیر آغاز شده که علت آن احتمالا برنامه‌های مقابله با پاندمی کرونا یا شرایط بد آب و هوایی بوده است.

کره شمالی در ماه‌های اخیر حدود ۱۰۰ گاراژ دائمی در تاسیسات "میریم" ساخته و مشاهده نوع خودروهایی که احتمالا در این مانور شرکت خواهد داشت را تقریبا غیرممکن کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: تعداد زیادی رد لاستیک در منطقه تازه بتن ریزی شده در این تاسیسات حاکی از فعالیت شدید در داخل و اطراف این گاراژهاست.

کره شمالی از چنین مانورهایی برای نمایش زرادخانه رو به رشد موشک‌های بالستیک خود استفاده کرده اما از زمان آغاز یک دیپلماسی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ میلادی، چنین موشک‌هایی نمایش داده نشده‌اند.

کره شمالی اعلام کرده که هیچ مورد تایید شده‌ای از ابتلای به ویروس کرونا ندارد اما برای جلوگیری از شیوع احتمالی این ویروس مرزهای خود را بسته و قرنطینه‌های طولانی و سفت و سخت اعمال کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند