اسماعیل نجار در ابتدای این بیانیه آورده است: شورای عالی مدیریت بحران کشور مراتب ابراز همدردی با مردم و دولت لبنان در پی حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت که ده‌ها کشته و صدها مجروح برجای گذاشت، اعلام می دارد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند حوادث تلخ و شیرین دهه های گذشته که برای دو ملت رخ داده است در این موقعیت دشوار نیز در کنار دولت و ملت لبنان قرار داشته و با امید به آینده، سرافزاری و سربلندی جهان اسلام را مرهون وحدت و یکپارچگی کشورهای منطقه می داند.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور ادامه داد: ضمن ابراز همدردی برای بازماندگان قربانیان این حادثه تاسف بار، از درگاه ایزد منان برای تمامی مجروحان و آسیب دیدگان آرزوی بهبودی و سلامتی می گردد.

در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، روز گذشته(سه‌شنبه) انفجار مهیبی رخ داد. که بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۰۰ کشته و بیش از ۴ هزار زخمی بر جای گذاشته است.  

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان در ارتباط با وقوع انفجار در بندر بیروت پایتخت لبنان در عصر سه شنبه که ۱۰۰ کشته و بیش از پنج هزار زخمی به دنبال داشت، ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند