«بنیامین نتانیاهو» در جلسات خصوصی با افراد کابینه خویش گفته است که سعی دارد طرح الحاق (اشغال) ۳۰ درصد کرانه باختری را حتی با مخالفت «بنی گانتز» و حزب «آبی و سفید» اجرایی کند.

به نوشته روزنامه اسرائیل هیوم، نتانیاهو در این نشست‌ها گفته است دیگر منتظر موافقت «بنی گانتز» نمی‌ماند و طرح مذکور را برای تأیید نهایی به کابینه خواهد برد و همچنین پیش‌بینی می‌کند که دولت آمریکا به وی برای اجرای طرح خود چراغ سبز نشان دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین به نزدیکان خود گفته است که اگر حزب آبی و سفید بتواند در مخالفت با اشغال کرانه باختری موفق شود، تردیدی در خصوص انحلال پارلمان و برگزاری دوباره انتخابات ندارد و قانون به وی چنین اجازه‌ای را می‌دهد که بدون موافقت «بنی گانتز» پارلمان را منحل کند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، نتانیاهو همچنین می‌تواند با عدم تصویب بودجه سال ۲۰۲۱ خود به خود موجب انحلال پارلمان شود.

بحث و جدل‌ها بر سر قصد رژیم صهیونیستی برای اشغال اراضی وسیعی از کرانه باختری ادامه دارد و امروز (پنجشنبه) «بنی گانتز» رئیس ائتلاف «آبی و سفید» اعلام کرد، با الحاق اراضی که در آن تعداد زیادی فلسطینی زندگی می‌کنند، موافق نیست.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز امروز نوشت که در پس اختلافات به وجود آمده میان نتانیاهو، گانتز و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه درباره این طرح و شیوه اجرای آن، دولت آمریکا گفت‌وگوها با کابینه اسرائیل در این خصوص را متوقف کرده است.

رژیم صهیونیستی قصد دارد ۳۰ درصد گرانه باختری از جمله منطقه دره اردن را اشغال کند و نتانیاهو پیش از این گفته بود که از تاریخ یکم جولای (11 تیر) اجرای این طرح را آغاز خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند