یک مقام نظامی هند روز یکشنبه گفت که افسران ارتباط نیروی دریایی خود را برای پیوستن به ائتلاف اروپا مستقر در ابوظبی جهت پایش تردد دریایی در تنگه هرمز به این شهر اعزام می‌کند. در ائتلاف دریایی اروپا برای به اصطلاح تامین امنیت دریایی تنگه هرمز و خلیج فارس نیروهای بلژیک، دانمارک، هلند و فرانسه در پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی حضور دارند. طرح اولیه این ائتلاف نیز به پیشنهاد فرانسه بود.

در روزهای گذشته نیز اکثریت پارلمان دانمارک با حضور نظامی این کشور در عراق به بهانه نبرد با داعش و اعزام نیرو و ناوچه به تنگه هرمز به بهانه تامین امنیت دریایی این منطقه در قالب نیروهای اروپا موافقت کردند.

پارلمان دانمارک پنجشنبه گذشته چراغ سبز خود  برای ارائه کمک‌های نظامی جدید به نیروهای  ناتو  در عراق و همچنین استقرار یک فروند ناوچه و شماری پرسنل نیروی دریایی  به تنگه هرمز به مدت چهار ماه که از آگوست (شهریور) شروع می‌شود و به عنوان بخشی از ماموریت تحت هدایت اروپاست، موافقت کرد.

چندی قبل وزارت دفاع استونی نیز از اعزام شماری نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز که به بهانه تامین امنیت دریایی ایجاد شده، خبر داد.

وزارت دفاع استونی در این زمینه اعلام کرده که تعدادی از افسران خود را به ماموریت دریایی آمریکا در تنگه هرمز اعزام میکند. 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند