محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعاهای رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر فرارسیدن زمان مذاکره با ایران، گفت: رؤسای جمهور و مجموعه دولت آمریکا همواره با مردم ایران طی این سال‌ها از هیچ کوششی برای ضربه به ملت ایران استفاده دریغ نکرده‌اند، چطور رئیس‌جمهور فعلی آمریکا دم از مذاکره می‌زند؟‌!

وی ادامه داد: هنوز زمان زیادی از جنایت آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی نگذشته و مردم منطقه نیز این جنایت را که با فرمان رئیس‌جمهور فعلی آمریکا صورت گرفته را فراموش نکرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم تصریح کرد: واقعا جای تعجب دارد که برخی در داخل و بعضی نیز در خارج از کشور دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، تجربه نشان داده که مذاکره با آمریکا منجر به شکستن تحریم‌ها نمی‌شود.

جوکار تأکید کرد: رئیس‌جمهور آمریکا قبل از پیشنهاد مذاکره به ایران، باید به این بیاندیشد که با وجود جنایاتی که علیه ملت ایران مرتکب شده، اراده‌ای برای مذاکره با این دولت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور هیچ‌گاه به سمت مذاکره و سازش با آمریکایی‌ها نخواهیم رفت، گفت: سیاست آمریکایی‌ها از سال‌های پیش از پیروزی انقلاب  نیز دشمنی با ملت ایران بوده که این موضوع پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نمود بیشتری پیدا کرده است.

نماینده مردم یزد در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های نمایندگان مجلس در دوره یازدهم، توجه به ظرفیت‌های درونی برای برون‌رفت از مشکلات، از طریق وضع قوانین مؤثر است و قطعا راه هرگونه مذاکره با آمریکا را نیز مسدود خواهیم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
148 نفر این پست را پسندیده اند