هادی هاشمیان رئیس‌کل دادگستری استان گلستان امروز در جلسه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع که با موضوع زمین‌خواری اراضی دولتی برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی گران‌قیمت گرگان به مدیران و کارکنان اداره راه و شهرسازی سازی استان واگذار شده است.

وی افزود: کارشناسان ارزش این زمین‌ها که در خیابان صیاد شیرازی، عدالت ۹۲، شهرک تالار و تپه صداوسیمای گرگان است میلیاردها تومان تخمین می‌زنند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: این زمین‌ها بر اساس قانون باید به اقشار کم درآمدی که خانه ندارند و تاکنون زمین دریافت نکرده‌اند برای ساخت مسکن واگذار شود اما این اراضی گران‌قیمت با قیمتی کمتر از ارزش واقعی به مدیران و کارکنان این دستگاه واگذار شده است.

هاشمیان ادامه داد: بررسی روند واگذاری این زمین‌ها از سوی یک گروه پنج نفره از قضات توانمند استان آغاز شده تا ابعاد بیشتر این پرونده روشن و با متخلفان برخورد شود.

وی گفت: بررسی خلأهای قانونی که امکان زمین‌خواری و سوءاستفاده را فراهم می‌کند هم از دیگر کارهایی است که این گروه پنج نفره قرار است انجام دهند و نتیجه آن را برای اصلاح قانون ارائه کنند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان تصریح کرد: با ورود دادگستری به واگذاری اراضی دولتی تعدادی از کارکنان اداره راه و شهرسازی، زمین‌های دریافتی را تحویل دادند.

 هاشمیان گفت: تا زمان تعیین تکلیف این پرونده در دادگستری، ساخت‌وساز در زمین‌های واگذار شده، ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از زد و بند و تخلف در واگذاری زمین‌های دولتی هم استانداری و دستگاه‌های ذی‌ربط را مکلف کردیم از این پس اراضی ملی که پس از توسعه شهرها در بافت شهر قرار می‌گیرند، پیش از واگذاری در کمیسیون ماده پنج به دادستان‌های هر شهرستان اعلام کنند تا از واگذاری این اراضی به اشخاص خاص در سایه قانون پیشگیری شود.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند