«مایکل مورفی» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اورآسیا گفت که حضور فزاینده نظامی روسیه در منطقه قطب شمال خط دفاع ناتو را با تهدید مواجه می‌کند.

به گزارش «راشاتودی»، این دیپلمات آمریکایی اضافه کرد:‌ «چین و روسیه به صورت فزاینده‌ و با فعالیت زیاد به دنبال به چالش کشاندن منافع آمریکا، غرب و متحدان بوده و قطب شمال نیز در این زمینه مستثنی نیست.»

مورفی اضافه کرد که روسیه اقدام به ایجاد زیرساخت‌های وسیع و پیشرفته در منطقه قطب شمال کرده و از ارسال سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ به شبه جزیره کولسکی خبر داده و یگان‌های نظامی جدیدی در منطقه قطب شمال ایجاد کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه چندی پیش در سخنانی در وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که «روسیه همچنان به تقویت بالقوه نیروهای راهبردی خود و ارسال جدیدترین تسلیحات و تجهیزات نظامی ادامه می‌دهد.»

وی در سخنان خود بر ساخت انواع سلاح‌های لیزری، موشک‌های فرا صوت و نیز سامانه‌‌های موشکی با دقت هدف‌گیری بالا اشاره کرد. رئیس‌جمهور روسیه همچنین تأکید کرد که بسیاری از سلاح‌های روسی در جهان همتا ندارند. (جزئیات بیشتر)

ولادیمیر پوتین با استفاده از عبارت «جنگ افزار آینده» و نمونه‌هایی از آن‌ها افزود: «ما اینک از مرحله آزمایش جنگ‌افزارها به استفاده از آن‌ها در عرصه‌های رزمی و حفظ حالت آمادگی رسیده‌ایم.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند