دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با آخرین نظرسنجی سراسری در آمریکا که گویای برتری ۶ درصدی جو بایدن، رقیب دموکرات او طی انتخابات جاری ریاست‌جمهوری بود، واکنش نشان داد.

وی در این‌باره گفت: «من به نظرسنجی‌ها اعتقادی ندارم».

دونالد ترامپ همچنین در ادامه، رقیب دموکرات خود و معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا را فردی را «بی کفایت» خواند و همچنین نتایج نظرسنجی‌ها مبنی بر پیشتازی بایدن در رقابت‌های انتخاباتی را رد کرد. او گفت که مردم آمریکا تمایلی به ریاست‌جمهوری جو بایدن ندارند.

ترامپ همچنین این را هم گفت که: «معتقدم مردم آمریکا باهوش هستند و فکر نمی‌کنم که آن‌ها مردی  بی‌کفایت را روانه کاخ سفید کنند». ترامپ افزود: «جو بایدن طی ۳۰ سال اخیر کاملا بی‌کفایت بوده است. هر اقدامی که انجام داده بد و سیاست خارجی بایدن فاجعه‌بار بوده است».

جو بایدن طی ماه‌های اخیر و با انصراف سایر رقبای جدی دموکرات به نفع او، توانسته جایگاه خوبی را در برابر ترامپ کسب کند، همچنین یوع ویروس کرونا و ناتوانی ترامپ در برخورد موثر با این ویروس هم چالش جدی‌ پیش روی او در انتخابات آتی ریاست جمهوری در نوامبر بوده است. بایدن مدعی شده که ترامپ قصد دارد تا انتخابات را به تعویق بیاندازد تا اوضاع موجود را سروسامان دهد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند