‌صادق ضیائیان در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز چهارم اردیبهشت در استان‌های واقع در غرب و شمال غرب کشور، دامنه های زاگرس جنوبی و مرکزی، سواحل جنوبی دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان و به تدریج شرق و شمال شرق کشور و همچنین برخی مناطق مرکز، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

وی ادامه داد: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های اردبیل، کرمانشاه، کردستان، لرستان، زنجان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز جمعه پنجم اردیبهشت، سامانه بارشی در نوار شمالی کشور و به صورت پراکنده در دامنه های زاگرس مرکزی و برخی مناطق شرق کشور فعال خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز شنبه ششم اردیبهشت سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در شمال غرب و غرب و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و دامنه‌های غربی البرز می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه هفتم اردیبهشت با افزایش گستره نفوذ سامانه علاوه بر تداوم فعالیت آن در غرب و جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان‌های، قزوین، تهران، البرز و سمنان، گستره آن مناطقی از شرق و جنوب شرق و مرکز را دربر می‌گیرد و از شدت بارش‌ها در شمال غرب کاسته می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روز یکشنبه هفتم اردیبهشت شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، غرب چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال غرب فارس، شرق کرمانشاه، استان مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: بعد از ظهر یکشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش در سواحل جنوبی خزر آغاز می‌شود و روز دوشنبه هشتم اردیبهشت فعالیت سامانه در نوار شمالی کشور و به صورت پراکنده در جنوب، مرکز، شرق و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود که در این روز شدت بارش‌ها در خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود.

وی بیان کرد: به دلیل کاهش دما در روز‌ جاری و فردا در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و همچنین ارتفاعات آذربایجان غربی و شرقی بارش برف پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: همچنین از بعد از ظهر شنبه ششم اردیبهشت و روز یکشنبه هفتم اردیبهشت در جنوب غرب کشور وزش باد شدید و گرد و غبار داریم.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: ‌آسمان‌ تهران فردا ابری در برخی ساعات افزایش باد و بارش باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۴ و ۱۵ درجه خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی امروز چهارم اردیبهشت در تهران گفت: امروز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت همان‌طور که پیش از این نیز برای امروز و فردا در پایتخت پیش‌بینی شده بود وجود دارد و این شرایط به صورت پراکنده تا فردا در تهران ادامه دارد، البته رگبار هایی که شکل می‌گیرد یا وزش باد، موقت است اما به هر حال احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد چون در زمانی کم بارش شدید ممکن است داشته باشیم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای صفر درجه سردترین مرکز استان خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند