دعوت از یک شهروند آمریکایی مشکوک به کرونا که به تازگی از قرنطینه خارج شده بود در یکی از کانال‌های تلویزیونی آمریکا با حاشیه همراه شد. سرفه‌های پیاپی " فرانک ووسینسکی" که به همراه دختر ۳ ساله اش در مصاحبه زنده تلویزیونی Fow News شرکت کرده بود به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. این در حالی بود که در یکی از صحنه‌ها فرانک پس از چند سرفه  از بطری‌ای که دخترش از آن آب می‌نوشید اقدام به نوشیدن آب کرد و بلافاصله دخترش نیز همین عمل را تکرار کرد.

فرانک و دخترش " آنابِل " در تاریخ ۴ فوریه از شهر ووهان چین به سن دیگو آمریکا منتقل شده بودند. همسر فرانک که یک زن چینی بود به دلیل بستری شدن پدرش در بیمارستان مجبور شد تا در این کشور بماند. پدر این زن که مبتلا به کروناویروس شده بود چند روز بعد در بیمارستان جانش را از دست داد. فرانک و دخترش پس از ورود به خاک آمریکا بلافاصله قرنطینه شدند و ۱۴ روز را در قرنطینه گذراندند. این مرد و دخترش در تاریخ ۲۰ فوریه در حالی که تست کرونای آن‌ها منفی بود از قرنطینه خارج شدند.

فرانک و دخترش پس از اتمام دوران قرنطینه روز جمعه برای انجام یک مصاحبه زنده تلویزیونی به تلویزیون فاکس نیوز دعوت شدند که در حین مصاحبه چنین اتفاقی رخ داد. در ویدئوی منتشر شده مشاهده می‌شود در حالی که فرانک مشغول پاسخ به سوال مجری تلویویونی و شرایط خود و خانواده اش در ووهان چین است ناگهان دچار سرفه شده و لحظاتی بعد قادر به ادامه صحبت نمی‌شود. او بلافاصله بطری آبی را که در دست دخترش بود از او گرفته و شروع به نوشیدن آب می‌کند. دختر فرانک نیز بلافاصله پس از گرفتن بطری اقدام به نوشیدن آب می‌کند. فرانک در پاسخ به سوال مجری که از او می‌پرسد آیا اکنون حالش خوب شده است می‌گوید: «من خوب هستم. من دوبار تست کرونا دادم که هر دو بار منفی بود. این سرفه احتمالا به خاطر استرس است.»

گفتنی است؛ فرانک و خانواده اش به مدت ۱۵ سال بود که در چین زندگی می‌کردند. آن‌ها دو سوم این مدت زمان را در شهر ووهان، محلی که خانواده همسر فرانک ساکن بودند اقامت داشتند.  

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند