نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ماده ۳ طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس را بررسی کرده و به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان تغییرات عبارتی را در این ماده اعمال کردند.

براساس اصلاحات انجام شده در ماده ۳ این طرح ماده ۲۰۲ قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود:

رییس جمهور موظف است حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از انجام مراسم تحلیف یا سقوط دولت یا تغییر نیمی از وزرا از ابتدای شروع به کار دولت ضمن تقدیم برنامه کلی اسامی وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌ها را که دارای تجربه و تخصص مرتبط هستند به همراه شرح حال، برنامه‌ها، سوابق و سمت‌های علمی و اجرایی و سایر امتیازات قابل استناد به مجلس شورای اسلامی تسلیم کند.

رییس مجلس شورای اسلامی مکلف است نامه معرفی هیات وزیران و ضمائم آن را در اولین جلسه علنی اعلام وصول و قرائت کند سپس معرفی‌نامه و مستندات را برای بررسی به کمیسیون یا کمیسیون‌های تخصصی مرتبط ارجاع دهند. کمیسیون یا کمیسیون‌های مرتبط موظف هستند پس از بررسی صلاحیت انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های پیشنهادی و تطبیق آنها با اسناد بالادستی ظرف مدت یک هفته گزارش خود را به هیات رییسه ارائه کند تا برای اطلاع نمایندگان چاپ و توزیع شود. گزارش مذکور قبل از صحبت مخالفان و موافقان توسط سخنگو قرائت می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند