مهدی تاج برای چندمین بار در طول ماه های گذشته اعلام کرده است که سهمیه ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا  ۱+۳ است ولی به نظر نمی رسید این مساله صحیح باشد.

اما این خبر با مقررات قبلی اعلام شده از سوی AFC در تعارض است چراکه قبلا اعلام شده بود سهمیه ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است و این احتمال وجود دارد که مسئله افزایش سهمیه مد نظر ریاست فدراسیون مربوط به مسابقات ۲۰۲۱ باشد و نه ۲۰۲۰.

طبق مقررات ورودی مسابقات (قابل اعمال برای فصل ۲۰۲۰) سهمیه فصل ۲۰۱۹ و فصل ۲۰۲۰ براساس رتبه بندی سال ۲۰۱۷ مشخص میشود. در این رتبه بندی، ایران در رتبه چهارم منطقه غرب آسیا قرار داشته است و براساس این رتبه، سهمیه ایران ۲+۲ است.

با توجه به این موضوع، به احتمال قوی سهمیه ایران برای دوره ۲۰۲۰ مسابقات همان ۲+۲ (دو مستقیم + ۲ پلی اف) است که قبلا مشخص شده، مگر آنکه تغییری در مقررات صورت گرفته باشد که احتمال آن بسیار ضعیف است.

در رنکنیگ باشگاه ایرانی هم اکنون ایران بعد از قطر در رتبه دوم غرب آسیا است و ممکن است این مساله تاج را به اشتباه انداخته باشد که سهمیه ایران برای فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ خواهد شد.

با این شرایط به احتمال فراوان برای فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس و سپاهان به صورت مستقیم راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان خواهند شد و استقلال و پدیده باید در پلی آف این رقابت ها شرکت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند